. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Feroelektrické RAM čipy s kapacitou až 256kbit
24. května 2011 - 6:34 | Pandatron | Feroelektrické RAM čipy s kapacitou až 256kbit   verze pro tisk

Feroelektrické RAM čipy s kapacitou až 256kbit

Společnost OKI Semiconductor (součást ROHM Group) pracuje na výrobě nové paměťové technologie zvané feroelektrická RAM (FeRAM). Ta má schopnost rozšířit produktovou základnu výrobce pamětí typu EEPROM, DRAM a P2ROM. Paměti FeRAM jsou tzv. non-volatile typu (svou informaci si udrží i po odpojení napájení) a využívají schopností feroelektrické vrstvy jako kapacity pro uložení náboje.

Ve srovnání s ostatními non-volatile paměťmi EEPROM a Flash mají však výhodu v mnohem nižší spotřebě energie (1:400 a méně), podpoře vysokorychlostního zápisu (podobně jako 1DRAM) a významně vyšším počtu cyklů zápisu (více než 1000). Společně se schopností uchování dat po dobu minimálně 10 let umožňují své použití do celé řady aplikací, kde je nutné zajistit spolehlivé uložení dat. Jde například o aplikace z oblasti účetnictví a konfigurace v zařízeních spotřební, multimediální, průmyslové a automobilové techniky.

Obvody FeRAM jsou k dispozici v 8-pinových pouzdrech s provozním napětím od 3,3 V. Dodávány jsou pro průmyslový teplotní rozsah od -40 do +85 °C. Aktuální řada obsahuje 32kbit verzi s SPI I/F v SOP8, 64kbit verzi s I2C I/F v SOP8, 256kbit verzi s SPI I/F v SOP8 a konečně i 256kbit verzi s paralelním I/F v provedení TSOP28.

Více informací na: http://www.rohm.com/euGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007