. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nejmenší RGB LED na trhu
26. května 2011 - 6:21 | Pandatron | Nejmenší RGB LED na trhu   verze pro tisk

Nejmenší RGB LED na trhu

Multi ChipLED od společnosti OSRAM Opto Semiconductors jsou nejmenší současně dostupné RGB LED diody na trhu. Přes kompaktní velikost umožňují displejům zachování brilantních barev, ostrého kontrastu a působivého, vysoce kvalitního obrazu.

Jeden z největších výrobců displejů firma FormoLight Technologies vyvinula s využitím Multi ChipLED od společnosti OSRAM Opto Semiconductors výkonný LED video displej nejvyšší kvality. V tomto displeji pro interiérové aplikace nejsou LED diody použity jako zadní osvětlení ukryté před pozorovatelem, jak je tomu např. v LCD přístrojích, ale jsou jasně viditelné na povrchu. Pozorovatelé si jich však patrně stejně nevšimnou, protože Multi ChipLED jsou neobyčejně malé (1,6 mm x 1,6 mm o tloušťce 0,9 mm) a pouhým okem stěží postřehnutelné za černým pouzdrem LED.

„Informace je třeba podávat jasné v každém ohledu. To platí nejen pro koncepci vizualizace, ale i pro technickou reprodukci. Opravdu vynikající kvalitu obrazu lze nejjednodušeji dosáhnout pomocí výhod, které nabízejí LED diody, například na základě směrové charakteristiky a kvality světla,“vysvětluje Sven Weber z OSRAM Opto Semiconductors. „Černé pouzdro LED diod neodráží téměř žádné okolní světlo, a zaručuje tak dokonalý, bezvadný obraz.“Displeje FormoLight imponují bohatými barvami, ostrými obrysy a hloubkou ostrosti a podávají vysoce kvalitní obraz s bohatým kontrastem.

Přesvědčivé z každého úhlu

Diody Multi ChipLED vytvářejí homogenní obraz z každé perspektivy. Tato homogenita vychází ze dvou principů. Jednak lze LED díky jejich kompaktním rozměrům skládat velmi natěsno; odstup mezi jednotlivými pixely může být pouhé 2 mm. A navíc speciální materiál, z něhož jsou odlity, zaručuje dokonalý barevný mix. LED dioda obsahuje tři čipy (červený, zelený a modrý) v technologii Thinfilm nebo ThinGaN, a každý z nich lze ovládat samostatně. Barevný dojem zůstává konstantní v rámci celého úhlu pohledu a také ze strany působí brilantním dojmem. Díky ostrému kontrastu a vysokému výkonu LED diod zůstává obraz vysoce kvalitní i ve velmi světlých prostorech. Využití této technologie se jeví jako vhodné i z ekonomické perspektivy: LED diody se pyšní nízkou spotřebou energie a dlouhou životností.

Více informací na: http://www.osram.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007