. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
UPS – varování společnosti APC
30. května 2011 - 8:51 | Pandatron | UPS – varování společnosti APC | Komentářů: 0  

UPS – varování!

Společnost APC ze skupiny Schneider Electric varuje, že některé UPS s vysokou účinností nesplňují náležité ochranné funkce napájení.

Snaha snižovat spotřebu elektřiny a emise v datových centrech je pochopitelná. Některá opatření přijatá k snížení ztrát elektřiny v nepřerušitelných záložních zdrojích (UPS) však zvyšují riziko výpadku IT služeb a škod na zařízení kvůli výpadkům a problémům s dodávkou proudu.

„Někteří výrobci statických UPS uvádějí nerealisticky vysoké hodnoty účinnosti UPS, které lze dosáhnout jenom obětováním kvality napájení vyžadované IT servery a zvýšením rizika nechtěných přepínání zdrojů v klíčových momentech provozu UPS,” uvedl ředitel divize Business Development ze společnosti Schneider Electric Shri Karve.

UPS, které pro zvýšení účinnosti přepínají mezi různými způsoby provozu (tedy topologiemi), mohou zhoršit ochranu IT zařízení. “Takové přepínání mezi VFD ((line interactive), VI (standby) a VFI (online dvojí konverze) může kvůli časové prodlevě při přepínání ovlivnit odolnost systému. Také může snížit střední dobu mezi poruchami (MTBF) a způsobit tak nízkou dostupnost hodnot také kvůli zvýšené střední době opravy (MTTR). Dostupnost je přitom pro vlastníky a provozovatele datových center klíčovým cílem,” uvedl Shri Karve.

Statické UPS s bateriemi mají na celosvětovém trhu s UPS hlavní podíl. Podle odhadů v roce 2010 činil 7,3 miliardy dolarů (IMS Research, Uninterruptible Power Supply Sourcebook, červenec 2010). Jsou upřednostňovanou volbou pro ochranu klíčových zařízení v datových centrech. “Při výběru, který typ UPS systému poskytne optimální ochranu za konkurenceschopnou cenu, se používá několik hlavních kritérií,” uvedl Karve. Patří mezi ně „kritičnost“ zátěže, typ UPS, konfigurace/dostupnost, typ zátěže, doba běhu na baterie, jednoduchá obsluha a údržba, instalace a strukturální ohledy,” dodal.

V případě datových center je první otázkou „kritičnost“ jejich zátěže. Jinými slovy, jaké jsou důsledky pro organizaci, pokud porucha hlavního vedení nebo výpadek proudu zasáhne její datové centrum. Nepřerušené a kvalitní napájení je klíčové pro spolehlivý provoz IT zařízení a úspěšnou dodávku IT služeb. Podle Shri Karveho “některé trojfázové UPS v některých režimech provozu neposkytují lepší ochranu než nejlevnější UPS, jež lze najít v obchodech s počítači. Tyto UPS také vystavují IT zařízení „nezpracované“ elektřině z hlavního vedení, což žádný seriózní provozovatel datového centra na světě nemůže dopustit.”

Karve působí na trhu UPS 40 let a pravidelně vystupuje na konferencích o datových centrech. Jeho závěr je jasný, že malé kompromisy v případě účinnosti mají smysl. “Vysoce složité přepínání provozních režimů může dosáhnout 99procentní účinnosti jen občas. UPS s dvojitou konverzí (VFI) jsou oproti tomu ověřenou technologií a dosahují až 97procentní účinnosti. Modely jako Symmetra PX a Symmentra MW společnosti APC jsou modulární a škálovatelné a permanentně chrání IT zařízení před kolísáním dodávek a výpadky proudu bez rizika přepínání mezi módy činnosti”.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka Schneider Electric
Více informací lze získat zde

 GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007