. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Webcast návrhu PCIe rozhraní do obvodů FPGA
10. června 2011 - 8:00 | Pandatron | Webcast návrhu PCIe rozhraní do obvodů FPGA   verze pro tisk

Webcast návrhu PCIe rozhraní do obvodů FPGA

Rozhraní PCI-Express, označované také jako PCIe, je standard systémové sběrnice, který byl vytvořen jako náhrada za starší standardy PCI, PCI-X a AGP. Původní návrh PCIe přinesla skupina AWG (Arapaho Work Group), zpočátku složená pouze ze zaměstnanců firmy Intel, ovšem konečný standard (verze 1.0 z roku 2004) byl výsledkem spolupráce již několika hardwarových korporací, včetně firem Dell, IBM a Hewlett-Packard.

Hlavní předností rozhraní PCI-Express (oproti svým předchůdcům) spočívá k sériové komunikaci a přenosu paketů. Díky tomu je mimo jiné možné výrazně zvýšit frekvenci, na které sběrnice pracuje a zajistit vyšší datovou propustnost, než jaká byla dostupná u paralelních rozhraní. Zde byl při vyšších frekvencích problém kvůli synchronizací, tzv. "clock skew".

V současné době se rozhraní PCI Express pomalu rozšiřuje i přímo do návrhů s konfigurovatelných hradlových polí - FPGA. Z toho důvodu se společnost Altera rozhodla zveřejnit na svých stránkách volně dostupný webcast (webovou prezentaci), popisující možnosti a hlavní úskalí použití obvodů FPGA s tímto rozhraním. Autorem je Jeff Wimett, produktový inženýr ve společnosti Altera.

Více informací na: http://www.altera.com/education/webcasts/all/source-files/wc-2011-pcie-technology-design-fpga/player.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007