. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip rozšiřuje vývojové prostředí MiWi
14. června 2011 - 8:12 | Pandatron | Microchip rozšiřuje vývojové prostředí MiWi | Komentářů: 5  

Microchip rozšiřuje vývojové prostředí MiWi

Microchip oznámil rozšíření vývojového prostředí MiWi™ Wireless Development Environment a to o IEEE 802.15.4 2.4 GHz a sítě pracující v bezlicenčním pásmu pod 1 GHz. Nové nástroje mají usnadnit vývoj a návrh levných, nízkopříkonových bezdrátových řešení, založených na bezplatném proprietární protokol Microchip MiWi.

Společnost Microchip Technology Inc., přední producent mikrokontrolérů, analogových a Flash-IP řešení, oznámila rozšíření vývojového prostředí MiWi™ Wireless Development Environment (DE), které tvoří ucelený systém pro návrh bezdrátových síťových produktů topologie hvězda a síť. MiWi DE se skládá z bezplatně dostupného nástroje Microchip, proprietárního MiWi P2P, MiWi a MiWi PRO hvězdicového a síťového stacku; 8-bitového bezdrátového vývojového kitu – WDK (Wireless Development Kit) a ZENA™ Wireless Adapters (2,4 GHz, 868 MHz a 915 MHz). Vývojové prostředí WDS (Wireless Development Studio) je samozřejmě multiplatformní a kromě operačních systémů Windows podporuje i Linux a Mac OS. Zkráceně řečeno, MiWi DE je ideálním nástrojem pro návrh bezdrátových síťových zařízení pro bezlicenční ISM pásmo, určené pro procesy domácí a průmyslové automatizace, bezdrátové monitorovací a kontrolní senzory, a inteligentní energetické systémy.


Obr. 1: Wireless Development Studio

Nízkopříkonové bezdrátové systémy se stávají stále více populárními a to především v celé řadě embedded aplikací. Z tohoto důvodu nabízí společnost Microchip řešení, vycházející ze spojení mikrokontrolérů a vývojového prostředí MiWi DE, které svou kombinací usnadňuje návrh a implementaci bezdrátového rozhraní do libovolné aplikace. Zároveň je nový síťový protokol MiWi PRO ideální i pro konstruktéry středních a velkých bezdrátových systémů, podporujících integrovanou síťovou topologii s až 64 kanály a 8.000 uzly.


Obr. 2: MiWi™ Wireless Development Environment

Vývojové prostředí umožňuje rychlý a snadný návrh bezdrátových aplikací, založených na volně dostupných protokolech MiWi. Vybaveno je funkcí MiWi Protocol Sniffer pro monitorování, zachytávání a ladění přenášených informací a konfigurací s grafickým uživatelským rozhraním, které umožňuje jednoduché přizpůsobení a nastavení bezdrátových sítí dané aplikaci.


Obr. 3: ZENA™ Wireless Adapters

Zároveň jsou dostupné hned dva nové hardwarové nástroje, které mají za cíl ještě více zjednodušit vývoj bezdrátových síťových aplikací. ZENA™ Wireless Adapters je reakcí na časté poptávky zákazníků po malém, přenosném, ale zároveň multi-funkčním vývojovém nástroji. V kombinaci s novým vývojovým prostředním mohou být jednotlivé bezdrátové adaptéry ZENA přímo použity k monitorování, snímání a testování libovolných procesů, nebo mohou být konfigurovány jako bezdrátový uzel na síti a pracovat jako tzv. repeater. Naproti tomu 8-bit Wireless Development Kit vyniká svou extrémně nízkou spotřebou řídicího mikrokontroléru a uživatelům poskytuje jednoduše použitelnou platformu pro seznámení, vývoj a testování nízkopříkonových, rentabilních embedded bezdrátových systémů. Každý modul je navíc vybaven dvojicí bezdrátových PICtail rozšiřujících desek, dvěma bateriemi a 8-bitové XLP PIC MCU s podporou přidání další uzlů a vytvoření rozsáhlé bezdrátové sítě.

"Microchip MiWi DE dává našim zákazníkům do rukou nástroje, které jim umožňují rychle a snadno realizovat nízkopříkonové bezdrátové embedded systémy, určené pro jejich aplikace," řekl Steve Caldwell, ředitel divize bezdrátových produktů společnosti Microchip. "Jediné ucelené vývojové prostředí podporuje tři komunikační protokoly a bezdrátové PICtail desky, čímž umožňuje rychlejší uvádění produktů na trh a vývoj flexibilních, cenově efektivních řešení."


Obr. 4: 8-Bit Wireless Development Kit – 2.4 GHz MRF24J40

Dostupnost a cena:
Nový protokol MiWi PRO stack je součástí rozšíření vývojového prostředí MiWi DE a je k dispozici zdarma ke stažení na webových stránkách výrobce. 8-bit Wireless Development Kit - 2,4 GHz MRF24J40 (s označením DM182015-1) je již k dispozici a to v ceně 299 USD. ZENA Wireless Adapters - 2,4 GHz MRF24J40 (s označením AC182015-1) je rovněž k dispozici a to v ceně 49 USD. Varianty pro bezdrátové aplikace ve frekvenčních pásmech 868 a 915 MHz budou dostupné ve čtvrtém čtvrtletí roku 2011.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

Microchip Expands MiWi™ Wireless Development Environment
Wireless Development Studio
MiWi PRO
Řešení smart energy
ZENA Wireless Adapters
8-bit Wireless Development KitGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007