. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Dvoujádrové mikrokontroléry Concerto chrání životní prostředí

Dvoujádrové mikrokontroléry Concerto chrání životní prostředí

Nové 32bitové mikrokontroléry společnosti TI založené na jádrech C28x a ARM® Cortex™-M3 umožňují řízení v reálném čase s 13krát vyšší výkonností a pokročilou konektivitou bez kompromisů.

S cílem rozšířit možnosti vývojářů o produkci návrhů ohleduplnějších k životnímu prostředí a zároveň s komplexnějšími službami, představila včera společnost Texas Instruments Incorporated svou novou sérii dvoujádrových mikrokontrolérů C2000™ Concerto (MCU). Nové 32bitové MCU Concerto společnosti TI jsou kombinací prvotřídního výkonu jádra C28x, ovládacích periferních zařízení s jádrem ARM Cortex-M3 a konektivity periferií, což umožňuje využívat jasně rozdělenou architekturu, která podporuje řízení v reálném čase a pokročilou konektivitu v jediném cenově výhodném zařízení.


Obr. 1: Dvoujádrové mikrokontroléry Concerto chrání životní prostředí

Aby bylo jejich použití jednoduché, jsou MCU Concerto podporována intuitivní softwarovou infrastrukturou a knihovnami aplikací a konektivity v rámci softwaru controlSUITE™. Tato řada obsahuje několik bezpečnostních a zabezpečovacích funkcí. Využívá kód, který je kompatibilní v rámci platformy C2000, což umožňuje škálování a opakované použití tohoto kódu v ekologicky šetrných aplikacích, jako je inteligentní řízení motoru, obnovitelná energie, inteligentní rozvodné sítě, digitální napájení a elektrická vozidla.


Obr. 2: Výhody dvoujádrových mikrokontrolérů Concerto

Ekologicky šetrnější aplikace vyžadují takový výkon jednotky MCU, který umožňuje řízení v reálném čase, aby bylo možné provádět komplexní algoritmy potřebné pro přesný, efektivní převod, který je základem pro efektivní řízení motoru, obnovitelnou energii a technologie inteligentních rozvodných sítí. Aby však bylo možné tuto efektivitu výrazně zvýšit (a umožnit tak významnou úsporu energie), musí být tyto aplikace propojeny pro vzdálené sdílení dat, diagnostiku, monitorování a řízení. Zařízení Concerto MCU umožňuje vývojářům využívat jak řízení v reálném čase, tak konektivity v jednom mikrokontroléry, přičemž se eliminuje obvyklá nutnost volit mezi optimálním výkonem a pokročilou konektivitou.


Obr. 3: Zjednodušené blokové schéma obvodů

Funkce a výhody řady mikrokontrolérů Concerto F28M35x:

  • Subsystém řízení v reálném čase založený na jádře TI C28x s plovoucí desetinnou čárkou a jednotkou Vitebri Complex Math Unit výkonem 13krát převyšuje stávající jednotky MCU i špičková řídicí periferní zařízení potřebná k vytvoření spolehlivých a efektivních aplikací ohleduplných k životnímu prostředí.
  • Rozsáhlý subsystém pro hostitelskou komunikaci založený na jádře Cortex-M3 a konektivitě periferií, jako je Ethernet, USB On-The-Go, duální CAN a několik sériových komunikačních portů.
  • Výkon lze přizpůsobit na míru pro různé aplikace a využívat možností pro 150/75 MHz, 100/100 MHz nebo 60/60 MHz na jádrech C28x a Cortex-M3.
  • Bezpečnostní a zabezpečovací funkce včetně až 1MB paměti flash a 132KB paměti RAM s opravou chyb, paritou na CAN a registrech přerušení, přetečení pro funkcíe a ochranou závěsu.
  • Aplikace na klíč a softwarové knihovny konektivity zdarma, včetně sítě Ethernet a USB (knihovny pro digitální napájení, řízení motoru a obnovitelnou energii budou k dispozici ve 3. čtvrtletí roku 2011).
  • Urychlení návrhu díky jednoduchému vývojovému prostředí, které podporuje nezávislé programování každého subsystému.
  • Kompatibilní software pro zařízení na míru pro specifické požadavky aplikací s inteligentní rozvodnou sítí, jako jsou inteligentní elektrické měřicí přístroje a sběrnice.

Nástroje a školení pro rychlý start:
Nová sada Concerto F28M35x Experimenter Kit obsahuje kartu F28M35x controlCARD a dokovací stanici, takže vývojáři mohou snadno začít s hodnocením a vývojem. Modulární karta controlCARD je hardwarově kompatibilní s vývojovými sadami C2000 společnosti TI pro specifické aplikace. Software pro další podporu vývoje pro sady bude k dispozici v průběhu tohoto roku. Bezplatné školení na požádání pro jednotky Concerto MCU je kdykoli k dispozici online a představuje vynikající způsob, jak se mohou vývojáři začít podrobněji seznamovat s optimalizovanou architekturou, funkcemi na míru a snadno použitelnou softwarovou infrastrukturou zařízení.


Obr. 4: Concerto F28M35x Experimenter Kit

Široké portfolio jednotek MCU a softwaru společnosti TI:
Společnost TI nabízí nejširší řadu řešení pomocí mikroprocesorových řídicích jednotek – od univerzálních jednotek MCU MSP430™ s ultranízkým příkonem až po 32bitové jednotky MCU Stellaris® založené na technologii Cortex-M a vysoce výkonné jednotky MCU C2000 pro řízení v reálném čase. Díky kompletním softwarovým a hardwarovým nástrojům společnosti TI, rozsáhlým nabídkám třetích stran a technické podpoře mohou vývojáři významně zkrátit dobu uvedení svých produktů na trh.


Obr. 5: Přehled obvodů řady F28M35

Dostupnost a cena:
Jednotky Concerto MCU jsou k dostání v balíčku 144 QFP, jehož cena nyní začíná na 6,99 USD při 10K. Vzorky je možné ihned objednat na adrese www.ti.com/concerto-es-lp-pr. Cena sady Concerto F28M35x Experimenter Kit je 139 USD. Karta Concerto F28M35x controlCARD je k dostání také samostatně za 99 USD. Oba produkty si můžete ihned objednat na adrese www.ti.com/concerto-es-lp. Odhadovaná dodací lhůta pro vzorky a sady je přibližně 4 týdny. Další informace najdete na adrese www.ti.com/concerto-lp-pr.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Produktové informace – Concerto
Karta Concerto F28M35x controlCARD
Zpráva s přehledem jednotek Concerto MCU
Školení k jednotkám Concerto
Software controlSUITE
Řešení inteligentních rozvodných sítí TIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007