. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rádiové dálkové ovládání
4.listopadu 2007 | Pandatron | Rádiové dálkové ovládání | Komentářů: 30  
Rádiové dálkové ovládání

Rádiové dálkové ovládání

Pětikanálové rádiové dálkové ovládání s procesory PIC.

Na adrese http://jap.hu/electronic/codec.html jsem objevil pěkné a jednoduché zapojení rádiového dálkového ovládání (dále jen DO) a rozhodl jsem se ho vyzkoušet. Jeho základem jsou dva starší procesory PIC12C508, které se dají sehnat poměrně levně. V GM stojí kolem 30Kč. Pro bezdrátovou komunikaci jsou použity zakoupené VF moduly pro bezlicenční pásmo 422.92 MHz (není potřeba žedná homologace). Například v GESu mají vysílač a přijímač za 200 a 250 Kč. Dosah DO s těmito moduly je na volném prostranství asi 100m. Jako antény poslouží drát o průměru například 0,8 mm a délce 16cm.

Vysílač:
Schéma vysílače DO je na obrázku 1. Procesor PIC12C508 má svých vývodech pět ovládacích tlačítek. Pro snížení spotřeby je v klidu ve stavu sleep, ze kterého ho probudí až změna na vstupních pinech. Bohužel však neumožňuje toto probuzení od všech pinů a tak jsou v zapojení ještě potřeba dvě diody a dva odpory. Datový výstup je na pinu č.2 a je vede na vstup modulu TX. Tento modul je v klidovém stavu automaticky vypnut a zapíná se až při modulování daty na svém vstupu, takže není potřeba vypínat mu napájecí napětí.


Obr. 1: Schéma vysílače

Přijímač:
Schéma přijímače je na obrázku 2. Je zapojen obdobně jako vysílač, avšak pracuje přesně opačně. Z RX VF modulu jsou přijmutá data vedena na pin č.4 proceosru, ten je dekóduje a sepne příslušný výstup do stavu log.1 až do doby, než je stisknuté tlačítko na vysílači uvolněno, poté se výstup vrátí zpět do log.0. 


Obr. 1: Schéma přijímače

Fotografie několika TX modulů:

Fotografie několika RX modulů:

programy pro procesory

Zdroj: http://jap.hu/electronic/codec.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (38):

Zobrazit starší 30 dnů (38)...

host
38. Dne 17. 08. 2016 v 11:40 zaslal host
Bez titulku
Dobry den, prosim Vas mohl by jste mi poslad zdrojovi kod k prijimaci a vysilaci ve formatu pro pocesory ktery by sel poupravit nebo s pripadnou prozbou upravi aby tlacitko fungovalo aktualni stav tlacitka tzv na zmacknuti tlacitka se na prijimaci neco zapne treba led a kdyz je tlacitko neseple se led vypne. z.zamecnik@seznam.cz nebo 720289641 dekuji


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007