. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První informace o JTAGICE 3
27. června 2011 - 8:51 | Pandatron | První informace o JTAGICE 3 | Komentářů: 5  

První informace o JTAGICE 3

JTAGICE3 se chlubí bezproblémovou spoluprací s vývojovým prostředním AVR Studio 5 a podporou všech 8- a 32-bitových AVR MCU. Zároveň však představuje menší, rychlejší a celkově robustnější in-circuit debugger.

Společnost Atmel® Corporation, lídr v oblasti mikrokontrolérů a dotykových řešení, minulý týden představila nový debugger a programátor střední třídy - Atmel JTAGICE 3 s podporou všech Atmel AVR® 8- a 32-bitových mikrokontrolérů. Ve srovnání s předchozím typem se může pochlubit menší, rychlejší a robustnější konstrukcí, plně kompatibilní s nedávno vydaným vývojovým prostředím Atmel AVR Studio® 5. Malá a robustní konstrukce je vhodná pro všechny vývojáře, kteří s těmito obvody potřebují testovat a ladit své produkty.

Základní vlastnosti:

  • Plná podpora rozhraní JTAG, aWire, SPI a PDI
  • Tři programové hardwarové breakpointy a jeden maskovatelný datový
  • Symbolické ladění komplexních datových typů, včetně podrobných informací
  • Až 128 softwarových breakpointů
  • Podpora procesorů s napájecím napětím 1,8V až 5,5 V
  • Vysoká rychlost: 256KB za 14s (XMEGA s JTAG rozhraním)
  • Napájení z USB portu PC
  • Malé rozměry 5,4 x 8,6 cm

JTAGICE3 podporuje rychlejší komunikaci s obvodem v zařízení, jeho ladění a programování s plnou kontrolu všech dostupných funkcí MCU a konfiguračních pojistek. Nové provedení umožňuje přenos laděného programu na čip s kapacitou 256 KB Flash za méně než 14 sekund. Mimo to také nabízí plnou podporu rozhraní JTAG, aWire, SPI a PDI, používaných v mikrokontrolérech řady AVR k ladění vyvíjené aplikace. Z hardwarového pohledu podporuje JTAGICE 3 programování MCU s napájecím napětím od 1,8V do 5,5 V a při ladění pak tři hardwarové body přerušení (breakpointy), jeden maskovatelný datový breakpoint a až 128 softwarových.


Obr. 1: Programátor a debugger JTAGICE3

 

Nový debugger je umístěn v pevném plastovém krytu s rozměry 5,4 x 8,6 cm a jedním USB portem. Jedná se o perfektní nástroj pro testování a programování AVR obvodů s plnou podporou snadno použitelného, plně integrovaného vývojového prostředí Atmel AVR Studio 5, které podle informací výrobce využívá již více než 100.000 uživatelů 8- a 32-bitových AVR embedded MCU po celém světě. Program je možné vyvíjet pod operačním systémem Windows nebo Linux.

Haakon Skar, ředitel marketingu AVR obvodů společnosti Atmel Corporation k JTAGICE 3 řekl, že "Kombinace AVR Studia 5 a JTAGICE3 debuggeru a programátoru poskytuje kompletní systém řešení pro programování a ladění jakéhokoliv 8- a 32-bitového AVR mikroprocesoru. Optimální a promyšlenou kombinací dostupných funkcí je možné nabídnout skutečně bezproblémový vývojový nástroj, podporující uvádění nových zařízení rychleji na trh.“


Obr. 2: Podpora obvodů vychází z AVR Studia 5

AVR Studio 5
Atmel AVR Studio 5 je nová verze populárního integrovaného vývojového prostředí (IDE) společnosti Atmel s plnou podporou všech AVR 8- a 32-bitových MCU. S jeho pomocí je rovněž možné bezproblémově přecházet mezi jednotlivými obvody řady AVR. Atmel 8- a 32-bit AVR. AVR Studio 5 je přitom volně ke stažení od května 2011, kdy skončilo jeho testovací období a byla uvolněna finální verze.

Spojením editoru s možností psaní pomocných kódů a průvodce pro rychlé vytváření nových projektů je psaní a ladění zdrojového kódu s pomocí AVR Studia 5 snadnější a rychlejší, než kdykoliv předtím. AVR Studio 5 spojuje ukázkové zdrojové kódy, knihovny GNU C/C++ kompilátoru, výkonný simulátor a front-end pro všechny programátory a debuggery řady Atmel AVR.

Dostupnost a cena:
Atmel JTAGICE3 je již nyní k dispozici prostřednictvím Atmel Online Store a to za 199 dolarů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Atmel Launches JTAGICE3 In-circuit Debugger and Programmer
Informace o JTAGICE 3
Atmel AVR Studio 5
Atmel Online StoreGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (5):

Zobrazit starší 30 dnů (5)...

host
5. Dne 12. 08. 2011 v 22:29 zaslal host
Bez titulku
Mám úplně stejnou zkušenost, také si nevím rady.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007