. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Verbalizer – Projekt hlasového ovládání
28. června 2011 - 6:36 | Pandatron | Verbalizer – Projekt hlasového ovládání | Komentářů: 4  

Verbalizer – Projekt hlasového ovládání

Projekt hlasového ovládání - Verbalizer využívá služeb Google Voice a připojení přes rozhraní Bluetooth. Jde o otevřený projekt, dostupný včetně dokumentace a zdrojových kódů.

BreakfastNY zveřejnil podrobnosti k projektu hlasového ovládání, využívajícího služeb Google Voice. The Verbalizer je open source projekt vývojové desky, založené na Arduino, s mikrofonem a hlasovým výstupem. Deska se prostřednictvím Bluetooth modulu připojuje k PC a využívá online služeb společnosti Google pro hlasové ovládání.


Obr. 1: Sestavené deskx projektu Verbalizer

Přesto že se jedná o otevřený projekt, dostupný včetně zdrojových kódů i výrobních souborů pro desku s plošnými spoji, podrobný popis funkce a použitých knihoven není k dispozici. Autoři k projektu uvedli…

Společnost Google nedávno oznámila spuštění funkce Hlasového vyhledávání pro stolní počítače (zatím dostupného pouze v anglickém jazyce) a my jsme se nemohli zbavit dojmu, že se jedná o velice zajímavou funkci, nabízející značný potenciál v podobě možnosti hlasového ovládání počítače. Nedalo nám to a nakonec jsme se rozhodli, že vytvoříme vlastní open source vývojovou desku, využívající těchto funkcí. Jejím cílem je především inspirace dalších vývojářů, kteří se mohou do projektu zapojit a vytvořit vlastní nové a užitečné aplikace, poskytující Hlasovému vyhledávání zcela jinou úroveň.


Obr. 2: Schéma zapojení

Po zapnutí se Verbalizer připojí přes bezdrátové Bluetooth rozhraní k počítači (využívá modul BTM511 od Laird Technologies) a při spuštění otevře v nové záložce webového prohlížeče stránku google.com s aktivací hlasového vyhledávání. Zvukový výstup Verbalizeru signalizuje, že Google je připraven pro zadání hlasového povelu, který se zadává do integrovaného mikrofonu modulu.

Základem Verbalizeru je ATMega328 s platformou, kompatibilní s Arduino. Mikrokontrolér má několik I/O pinů nevyužitých, takže je možné snadné další rozšíření od každého, koho projekt zaujal a má své vlastní nápady.


Obr. 3: Deska s plošnými spoji ve tvaru mikrofonu

Na následujícím videoklipu je nejen ukázka použití Verbalizeru, ale také několik záběrů ze stavby, vývoj e a především testování na skupině dobrovolníků, kteří si na workshop mohli modul postavit a vyzkoušet.

Závěr:
Více informací o projektu Verbalizer je k dispozici na webových stránkách autorů, včetně další dokumentace a souborů ke stažení. Informace ke službě Google Voice jsou dostupné v odkazech pod článkem.

Odkazy & Download:
Domovská stránka autorů
Informace o projektu Verbalizer
Google Voice Search
Hlasové vyhledávání nyní v češtiněGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (4):

Zobrazit starší 30 dnů (4)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007