. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Optický přenos rozhraní PCI Express
28. června 2011 - 7:02 | Pandatron | Optický přenos rozhraní PCI Express | Komentářů: 2  

Optický přenos rozhraní PCI Express

Společnosti Avago a PLX spojují své síly k vývoji optické varianty rozhraní PCI Express. Při prvních praktických pokusech s paralelní optikou bylo dosaženo přenosové rychlosti až 64 Gb/s.

Avago Technologies, přední producent analogových řešení a PLX Technology, Inc., světový lídr v oblasti vysokorychlostních I/O řešení, oznámili spolupráci na vývoji optického přenosu PCI Express® (PCIe®), což dnes představuje nejrozšířenější vysokorychlostní datové rozhraní. Optická alternativa má být prvním krokem při vývoji nové generace datových center, kde je kladen vysoký důraz na nízkou latenci, cenu a jednoduchou architekturu, kterou právě PCIe může svým zákazníkům nabídnout.


Obr. 1: MicroPOD™ and MiniPOD™ 120G Transmitters/Receivers

První praktická ukázka spolupráce obou společností využila PLX® PEX8748 PCIe Gen3 (8Gb/s na linku) a výkonné MiniPOD™ paralelní optické moduly Avago®, nastavené do konfigurace x8, tvořící externí vysokorychlostní připojení s přenosovou rychlostí až 64 Gb/s. Využití paralelní optiky a PCI Express rozhraní v datových centrech podpoří celou řadu aplikací, včetně streamu, sdružování serverů a GPU.


Obr. 2: PLX PEX8748 PCIe Gen3

„Rozhraní PCI Express je nyní dostupné prakticky všude, včetně nové platformy Intel a paměťových SSD modulů. Rozhraní trh přidal především pro jeho spolehlivost a jednotné řešení,“ uvedl Reggie Conley, aplikační ředitel PLX. „Přesto že cena optických prvků výrazně klesá, převod PCI Express na Ethernet nebo InfiniBand je stále poměrně nákladný a těžkopádný. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit novou a čistou systémovou architekturu, těžící z vysokého výkonu rozhraní PCIe a optických vláken.“

Naopak Victor Krutul, ředitel marketingu optických produktů ve společnosti Avago ke spojení dodal: „PCIe je přirozeným pokračováním naší MiniPOD embedded paralelní optiky, která je schopna poskytnout vysokou rychlost i výkon, potřebný pro zjištění bezproblémového spojení. Naše spolupráce s PLX tvoří další příklad využití technologie Avago k vývoji moderních optických řešení nové generace aplikací.“

První společné řešení společností PLX a Avago bylo minulý týden představeno na PCI-SIG konferenci a semináři Fiber Optic Solutions Product, konaném v Kalifornii.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Avago Technologies
Domovská stránka PLX Technology, Inc.

MicroPOD™ and MiniPOD™ 120G Transmitters/Receivers
PEX 8748 - 48-Lane, 12-Port PCI Express Gen 3 (8 GT/s) Switch
PLX and Avago Technologies Team-Up to Prove PCI Express over Fiber Optics at 64Gbps
PCI-SIG Developers Conference
Fiber Optic Solutions Product SeminarGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007