. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Neizolované DC/DC konvertory od Belu
8. července 2011 - 6:00 | Pandatron | Neizolované DC/DC konvertory od Belu | Komentářů: 0  

Neizolované DC/DC konvertory od Belu

Bel Power rozšiřuje nabídku neizolovaných konvertorů DC/DC a zahrnuje nyní i moduly s výstupním proudem až 120 A. Nové SIP Footprint POL součástky zvyšují účinnost až na 95%.

Bel Power, divize společnosti Bel Fuse Inc., informovala o rozšíření své řady VRPx Series konvertorů SIP (single inline package) footprint POL (point-of-load), které nyní obsahují i moduly 30 A, 90 A, 100 A, 110 A a 120 A. Tyto neizolované konvertory DC/DC jsou posledním příspěvkem do portfolia SIP konvertorů Bel Power, které je nyní tvořeno vertikálně a horizontálně montovanými díly s výstupním proudem v rozpětí od 3 A do 120 A.


Obr. 1: Neizolované DC/DC konvertory od Belu

Základní vlastnosti:

  • Neizolované POL konvertory
  • Výstupní přepěťová ochrana
  • Pevná spínací frekvence
  • Nízké výstupní zvlnění a dobré teplotní vlastnosti
  • Široký rozsah vstupního napětí
  • Široký rozsah nastavitelného výstupního napětí
  • Podpora dálkového ovládání se signalizací stavu Power Good
  • Vysoká účinnost a nízká cena

Konvertory pracující s účinností až 95 % v širokém spektru od 4,5 V do 13,8 V. Nákladově efektivní open-frame série nabízejí mimořádně široké rozpětí nastavení napětí od 0,5 Vdc do 5,1 Vdc. Zařízení s fixním kmitočtem dále obsahují integrovaný chladič pro maximalizaci využitelné hustoty výkonu.

Součástí série jsou především snižovací DC/DC konvertory obsahující pin IMON pro monitorování výstupního proudu a díly s pinem Power State Indicator (PSI#) pro fázovou přípojku a dosažení vyšší účinnosti během stavů při nízkém zatížení. K dispozici jsou také snižovací DC/DC konvertory kompatibilní s požadavky Intel VRM11.1. Součásti jsou navrženy tak, aby splňovaly celosvětové standardy na bezpečnost a výkon a odpovídají požadavkům směrnice EU RoHS č. 2002/95/ES.


Obr. 2: Účinnost vs. výstupní proud při Vin=12V a PSI#=1
 
Obr. 3: Zvlnění výstupního napětí při proudu 100 A

SIP s POL moduly navržené pro široké uplatnění u napájecích aplikací počítačových desek umožňují využití v téměř jakémkoli prostorově omezeném prostředí s dostupným napájením 12 V. Bezkonkurenční cena VRPs Series a jejich kompaktní velikost jsou důvodem, proč jsou nejnovější DC/DC konvertory od Bel Power ideálním řešením k nasazení v síťových a telekomunikačních zařízeních používaných jako servery, pracovní stanice, počítače a periférie.

S využitím pinu pro vzdálené zapnutí/vypnutí, nízkého zvlněného proudu a diferenčního dálkového snímání přepínají součásti VRPx Series při konstantním kmitočtu (400 KHz nebo 500 KHz v závislosti na modulu). Dále zahrnují funkce pro řízení a ochranu, včetně vysazení i pod vstupním napětím, ochranu před zkratem a nadproudovou ochranu, 2-, 3- nebo 8-bit VID (Voltage Identification Digital) a signál.


Tab. 1: Přehled POL konvertorů VRPx

O společnosti Bel:
Společnost Bel a její dceřiné společnosti se primárně angažují v návrhu, výrobě a prodeji produktů používaných v počítačových sítích, telekomunikacích, vysokorychlostním přenosu dat a spotřebitelské elektronice. Její produkty zahrnují magnetické prvky (diskrétní součástky, transformátory proudu a výrobky MagJack®), moduly (DC-DC převodníky, integrované analogové moduly rozhraní a volitelná řešení), ochrany obvodů (miniaturní, mikro a povrchové pojistky) a propojovací zařízení (pasivní chodové vodiče, přípojky a kabelové spoje). Společnost Bel má své laboratoře po celém světě.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Bel Power
Řada POL konvertorů VRPxGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007