. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip představuje vývojový kit pro audio aplikace
20. července 2011 - 8:30 | Pandatron | Microchip představuje vývojový kit pro audio aplikace | Komentářů: 0  

Microchip představuje vývojový kit pro audio aplikace

Vývojáři audio a zvukových zařízení mohou být potěšeni novým Audio Development Board od společnosti Microchip. Deska kombinuje výkonný 32-bitový mikrokontrolér se špičkovým 24-bitovým zvukovým kodekem a LCD displejem.

Společnost Microchip Technology Inc. včera představila specializovaný vývojový kit, určený pro návrh špičkových 24-bitových audio aplikací s výkonným 32-bitovým mikrokontroléru (MCU). Tzv. Audio Development Board na jediné desce integruje MCU PIC32 s výkonem až 80 MIPS, zvukový kodek Wolfson s rozlišením 24-bitů, barevný LCD displej s úhlopříčkou 2 palce, USB rozhraní a mikrofon.


Obr. 1: Microchip Unveils Advanced Development Kit for High-Quality Digital Audio Applications

Základní vlastnosti:

  • Základem je 32-bitový mikrokontrolér PIC32MX795F512 s 80 MIPS, 512 KB Flash a 128 KB RAM
  • 24-bitový Wolfson CODEC typu WM8960
  • USB rozhraní s konektorem typu A
  • Integrovaný mikrofon
  • Sluchátkový a Line-in konektory
  • Kvalitní 2” barevný LCD
  • Deska je dodávána s připravenou ukázkovou aplikací
  • MFi Dock Edge Connector


Obr. 2: Audio Development Board

Společnost Microchip představila nový vývojový kit, určený primárně pro vývojáře zvukových a multimediálních aplikací. V cílových aplikacích, mezi které patří například dokovací stanice pro přenosné hudební přehrávače, systémy pro domácí zábavu či automobilové zvukové systémy, je možné plně využít vysoký výkon integrovaného 32-bitového mikrokontroléru řady PIC32 s až 80 MIPS či například špičkové vlastnosti 24-bitového zvukového kodeku společnosti Wolfson.


Obr. 3: Rozmístění základních prvků na desce

Na desce je totiž osazen obvod MCU PIC32MX795F512L s programovou pamětí Flash 512 KB, 128 KB RAM a výkonem až 80 MIPS, který poskytuje dostatečný výkon a paměťovou kapacitu pro dekódování, přehrávání i analýzu zvukového signálu. Pro usnadnění návrhu jsou k dispozici knihovny a ukázkové příklady pro nahrávání a přehrávání mluveného slova, nebo přehrávání hudby ve formátu MP3 se softwarovým dekodérem. Knihovny podporují vzorkovací frekvence (SCR - Sample Rate Conversion) 33 kHz, 44.1 kHz a 48 kHz, což vývojářům umožňuje dále snižovat výrobní náklady hudebních přehrávačů.


Obr. 4: Zapojení obvodu zvukového kodeku

Rovněž jsou zájemcům k dispozici knihovny pro správu a řízení integrovaného rozhraní USB a barevného LCD displeje, který je schopen zobrazovat v 16 bitové barevné hloubce. Pro vývojáře, kteří jsou zastánci systémů Apple® Made For iPod (MFi) je k dispozici licenční program, umožňující použití vývojového nástroje i v případě aplikací pro platformy iPod® a iPhone®.

Dostupnost a cena:
Audio Development Board od společnosti Microchip pro obvody MCU PIC32 (s katalogovým označením DM320011) je již nyní k dispozici prostřednictvím webu microchipDIRECT a to v ceně od 149.99 USD/ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

Microchip Unveils Advanced Development Kit for High-Quality Digital Audio Applications
Audio Development Board for PIC32 MCUs
Microchip’s free software librariesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007