. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Paměťové karty se zabezpečeným přenosem
7. ledna 2014 - 4:00 | Pandatron | Paměťové karty se zabezpečeným přenosem   verze pro tisk

Paměťové karty se zabezpečeným přenosem

Rodina paměťových karet KingCall typu Micro SD přímo ve svém pouzdře integruje šifrovací obvody a podle slov výrobce zajišťuje maximální hardwarovou ochranu dat, vhodnou pro použití i v systémech vojenských aplikací. Karta je přitom primárně určena pro použití v mobilních telefonech s operačním systémem Android a v průmyslových počítačích, kde zajišťuje šifrování zpráv či hlasových záznamů.

Díky tomu, že je veškerá komunikace s kartou zabezpečena a de/šifrování probíhá až uvnitř procesoru karty, jedná se o silný nástroj, odolný proti obvyklým špionážním a hackerským útokům.

Proces zabezpečení je uvnitř karty řízen pomocí výkonného, 32-bitového procesoru s podporou šifrovacích standardů AES256, RSA2048, SHA-256 a výměnou klíčů pomocí systému Diffie-Hellman (D-F). Procesor přitom splňuje podmínky pro získání certifikátu Common Criteria EAL5+ a šifrovací modul získal v USA certifikát od Národního institutu standardů a technologií – NIST (National Institute of Standards and Technology).

Je však třeba uvést, že za šifrování hlasových záznamů a zpráv je nutné platit měsíční poplatek. Pokud máte zájem například o využití služby ve své organizaci, je v případě telefonů s OS Androidem a PC typu Tablet stanoven měsíční poplatek 38 USD. Pro soukromé skupiny uživatelů systému Windows (tedy PC nebo notebooků) je poplatek 21 USD/uživatele a měsíc.

Více informací na: http://www.go-trust.com/products/secure-microsd/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007