. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Slučovač dvou videosignálu

Slučovač dvou videosignálů

Dnes není problém sehnat televizor, který na jedné obrazovce umí zobrazit více programů najednou. Pro experimentování si můžete něco podobného postavit i sami. Ze schématu je vidět, že základem je známý integrovaný obvod 555, který je zapojen jako AKO (astabilní klopný obvod = multivibrátor). Jeho frekvence je asi 60Hz a a je synchronizována pomocí operačního zesilovače. Případně se dá doladit trimrem. Tento signál se vede do multiplexeru a tam se vybírá ze dvou vstupních video signálů. Z výstupu multiplexeru se signál již vede na obrazový vstup televizoru. Na fotografii je vidět, že vertikální synchronizace není tak ustálená.
Je pravda, že popsaný přístroj zdaleka nemůže konkurovat těm co jsou v moderních televizorech, ale přesto je možné při čekání na konec reklamy přetáčet video a sledovat oboje.


 
 
 

Tento článek byl stáhnut z adresy: http://www.intio.or.jp/jf10zl/index.html
Text byl přeložen do češtiny, ale obrázky zůstaly v původní podobě.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 27. 11. 2009 v 08:39 zaslal host
Bez titulku
Bylo by též dobré zobrazovat 4 kanály, např ze 4 bezp. kamer.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007