. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Atmel a NVIDIA spolupracují na dotykových obrazovkách

Atmel a NVIDIA spolupracují na dotykových obrazovkách

Společnosti Atmel a NVIDIA uzavřeli spolupráci v rámci vývoje a výroby velkých dotykových obrazovek pro zařízení formátu Tablet PC. Výsledkem je nový referenční design, založený na mobilních super-čipech NVIDIA Tegra 2 a technologii Atmel maXTouch s podporou multidotyku pro Tablet PC.

Společnost Atmel® Corporation, lídr v oblasti mikrokontrolérů a dotykových řešení, oznámil zahájení spolupráce s firmou NVIDIA. Informace byla zveřejněna v rámci pořádaného Mobile World Congress, přičemž společným cílem má být práce na velkých, výkonných a multidotykových řešeních pro trh přenosných počítačů.

V současné době je k dispozici již první referenční aplikace, která je založena na mobilních super-čipech NVIDIA® Tegra™ 2 a řešení Atmel maXTouch® mXT1386. Podporovány jsou přitom až 15-palcové dotykové obrazovky, využitelné v nové generaci mobilních telefonů, zařízení formátu tablet PC, mobilních online zařízeních a dalších aplikacích.

Uvedený společný referenční design aplikace, který zahrnuje řešení Tegra 2 a Atmel maXTouch, běží na operačním systému Android. Smyslem je rozpoutání nové vlny super telefonů a tabletů, které uživatelům nabídnou naprosto bezprecedentní multimediální zážitky.

Za vším přitom stojí obvody Tegra 2, které přinášejí doslova extrémní multi-tasking a představují zcela první, mobilní dual-core CPU. Obvody jsou schopné nabídnout nejlepší online operace s až dvakrát rychlejším prohlížením internetových stránek, hardwarově akcelerovanými prvky Flash a podporou kvalitních online her s GPU rodiny GeForce™. Naproti tomu čipová sada dotykových displejů Atmel MaXTouch umožňuje nabídnout uživatelům v současné době nejlepší dotykové rozhraní. Podporováno je až 16-simultánních doteků při nejrychlejší dostupné odezvě, omezené spotřebě energie a eliminací nechtěných dotyků. Díky tomu se spotřebiteli dostává možnost využití intuitivních dotykových obrazovek pro libovolné aplikace jako jsou hry, video-telefonování, kreslení, gestikulace a další.

Více informací na: http://www.atmel.com/dyn/corporate/view_detail.asp?ref=&FileName=F2_110214-Atmel-NVIDIA-Final.html&SEC_NAME=ProductGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Čtvrtek, 22. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,270   USD = 23,522
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007