. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
OLED displeje do průmyslu
10. srpna 2011 - 8:00 | Pandatron | OLED displeje do průmyslu | Komentářů: 0  

OLED displeje do průmyslu

Nové OLED displeje jsou plně kompatibilní se standardní řadou HD44780, avšak díky svému vysokému jasu a více než 100.000 provozních hodin jsou vhodné i do průmyslových aplikací.

OLED displeje, založené na bázi organických materiálů, se díky svému vynikajícímu jasu staly nedílnou součástí především mobilních telefonů, smartphonů a další spotřební elektroniky. Nyní společnost ELECTRONIC ASSEMBLY, jeden z nejznámějších výrobců displejů, představila tuto technologii i v podobě systémů určených do průmyslových aplikací.


Obr. 1: OLED displeje do průmyslu

Díky extrémně vysokému kontrastnímu poměru 2000:1, je devět nových OLED displejů vhodných i pro použití na přímém slunečním světle. Vysokého kontrastního poměru se dosáhlo použitím skutečně černého pozadí a nové, aktivní zobrazovací technologii. Patentově chráněný systém zároveň eliminuje relativně krátkou životnost předchozích typů OLED displejů a nová řada může být při pokojové teplotě provozována i déle než 100.000 hodin. Velkého zlepšení se dosáhlo i při maximální provozní teplotě (80 °C) kdy je 50 procent původního jasu k dispozici i po více než 14.000 provozních hodinách.

Výhodou nové řady OLED displejů není však jen provoz při extrémně vysokých teplotách, ale také provoz při teplotách až do -40 °C. Přitom i zde je obraz plně kontrastní, aniž by vyžadovat dodatečné nastavování. Garantovaná odezva v hodnotě typ. 10 mikrosekund umožňuje vykreslování s extrémně vysokou odezvou ať už při vysoké, tak i nízké provozní teplotě. Kromě toho jsou informace z OLED displejů již tradičně dobře čitelné z libovolného úhlu.


Obr. 2: Základní provedení je kompatibilní s LCD displeji standardní řady

Z pohledu programátorů je naopak výhodné, že přímo v řídicím obvodu alfanumerických typů displejů jsou integrovány všechny hlavní znakové sady, jako je angličtina, evropské jazyky, japonština a cyrilice, takže nemusí být zdlouhavě generovány při vývoji. Spojení s vnějším světem je poté zajištěno jako v případě standardních řadičů typu HD44780, tedy s podporou 4- a 8-bitového rozhraní. Podporované jediné napájecí napětí je v rozsahu od 3 do 5 V, přičemž nejvyššího jasu lze dosáhnout při 5 V. Spotřeba displeje se v závislosti na jasu a jeho velikosti pohybuje v rozmezí od 15 do 50 mA.


Obr. 3: Přehled OLED displejů nové řady a jejich základních vlastností

Jak již bylo uvedeno, k dispozici je celkem devět různých typů. Dostupné barvy jsou žlutá nebo bílá a jinak je na výběr provedení od 2 řádků s 8 znaky až po 4 řady s 20 znaky.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

ELECTRONIC ASSEMBLY introduces OLEDs in Industrial Applications
The New OLED Displays
Datasheet OLEDGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007