. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pandatron – V mém okolí
15. srpna 2011 - 8:00 | Pandatron | Pandatron – V mém okolí   verze pro tisk

Pandatron – V mém okolí

Jsou tomu přesně dva týdny, co jsme krátkou zprávou v Aktualitách oznámili dostupnost lokalizační služby na mobilní verzi našich stránek. Přesto že se jednalo pouze o zkušební implementaci a výsledek v podobě GPS souřadnic bylo možné zobrazit na mapě, praktické využití chybělo. Jediné využití spočívalo v možnosti ověřit si, jak přesnou polohu váš mobilní telefon nebo notebook (ať již pomocí GPS, GSM nebo blízkých WiFi AP) o svém majiteli prozrazuje.

I přesto jsme po spuštění zaznamenali nečekaně velký zájem. Podle dostupných údajů si téměř 90 % procent všech návštěvníků našich stránek pro mobilní telefony nechalo svou polohu zobrazit. Jelikož se jedná o poměrně zajímavá čísla, rozhodli jsme se tyto údaje využít v praktické aplikaci.

Jako jediný oborově zaměřený server vám přinášíme funkci V mém okolí!

S funkcí V mém okolí máte nyní kdykoliv možnost zjistit, jaké odborné akce se chystají právě u vás, nebo jaké firmy se zaměřením na elektroniku a elektrotechniku jsou ve vašem okolí. Kromě toho jsou samozřejmě dostupné i základní údaje a odkaz na více informací k akci, nebo základní údaje o dané firmě.

Jelikož pouze strohé informace o vzdálenosti od daného objektu jsou obvykle příliš málo, veškeré údaje se také zakreslují do mapových podkladů. Z důvodu mobilního připojení se přitom využívají výhradně statické mapové podklady, jejichž velikost nepřesahuje hodnotu 20 kB. Pokud pro přístup používáte novější typ telefonu, notebook, nebo tablet, můžete si rovněž nechat zobrazit navigaci s návrhem optimální trasy autem či pěšky, i včetně řady doplňujících údajů.

Firemní uživatele bude také jistě zajímat, že plnohodnotných mapových podkladů, opět včetně možnosti navigace, se dočkaly také poptávky.

Z bezpečnostních důvodů se na našem serveru k IP adrese nebo uživatelskému jménu ukládá pouze jediná, poslední známá poloha. K záznamu pohybu uživatele nedochází a i daná poslední poloha je dostupná pouze danému uživateli.

Uvedené funkce jsou nyní v testovacím provozu a mi nadále pracujeme na jejich rozvoji. Pokud máte k aplikaci jakékoliv připomínky nebo návrhy, neváhejte využít náš kontaktní formulář.

Více informací na: http://m.pandatron.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007