. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Sluchadlo od firmy Siemens pro sluchově postižené

Sluchadlo od firmy Siemens pro sluchově postižené

Nové sluchadlo od firmy Siemens „Aquaris“ dokáže čelit mnoha výzvám, se kterými se sluchově postižení potýkají - ať už při trávení volného času nebo v zaměstnání. Sluchadlo „Aquaris“ je totiž nejen skutečně vodotěsné a odolné vůči prachu, ale je zkonstruováno tak, aby odolalo i nárazu.

Nové sluchadlo od firmy Siemens „Aquaris“ dokáže čelit mnoha výzvám, se kterými se sluchově postižení potýkají - ať už při trávení volného času nebo v zaměstnání. Sluchadlo „Aquaris“ je totiž nejen skutečně vodotěsné a odolné vůči prachu, ale je zkonstruováno tak, aby odolalo i nárazu. Tyto unikátní vlastnosti má díky svému speciálnímu pouzdru s utěsněnou schránkou na baterie, vodotěsné membráně mikrofonu a speciálnímu ochrannému krytu. Díky Siemens technologii BestSound majitel sluchadla slyší i v obtížném zvukovém prostředí.

Vyrobit sluchadlo, které by bylo nejen vodoodpudivé, ale skutečně vodotěsné, představovalo pro inženýry opravdovou výzvu. Běžná sluchadla mají řadu míst, kterými může proniknout voda a poškodit tak citlivou techniku uvnitř. Mezi tato problematická místa patří nejen drobné šroubky, které pouzdro sluchadla obvykle drží pohromadě, ale také schránka na baterie a otvory pro mikrofon a sluchátko.

Z tohoto důvodu vyvinula společnost Siemens pro sluchadlo Aquaris pouzdro z jednoho výlisku. Nepoškrábatelný, pryži podobný povrch přidržuje přístroj bezpečně za uchem, aniž by klouzal. Schránka na baterie je vybavena vodotěsnou, avšak vzduch propouštějící membránou. Díky tomu lze používat ekologické zinkovzduchové baterie, které potřebují „vzduch na dýchání“. Na horní straně pouzdra je upevněna ultratenká a ultrasensitivní krytka, tzv. „Cover Clip“, která chrání, speciálně pro model Aquaris vyvinutou, vodotěsnou, avšak akusticky transparentní membránu mikrofonu. Sluchadlo chrání nanopovrstvení a silikonové těsnění.

Výsledek hovoří sám za sebe: Inženýři společnosti Siemens testovali sluchadlo Aquaris za extrémních klimatických podmínek, mimo jiné v australské džungli. Kromě toho byl přístroj prověřován nezávislými institucemi na základě normalizovaných testů. Přitom byl například potopen na 30 minut do hloubky jednoho metru, aniž by do něj pronikla voda. Sluchadlo Aquaris proto může také oficiálně používat přívlastek „vodotěsné“.


Obr. 1: Sluchadlo od firmy Siemens pro sluchově postižené

Z tohoto důvodu jsou sluchadla Aquaris doporučována všem lidem s vadou sluchu, kteří při své profesní činnosti nebo ve volném čase vykonávají aktivity, při kterých se potí, anebo se pohybují ve vlhkém, popř. prašném prostředí. Sluchadla se osvědčila i v pekárnách s moučným prachem nebo na stavbách. Lze je používat při jachtingu, surfingu a dokonce i při koupání. Speciálně vyvinutý program pro plavání zohledňuje zvláštní akustické podmínky při plavání. A Cover Clip, umístěný na přístroji, tlumí i silné zvuky větru.

Kryt chrání citlivé vnitřní součástky nejen před mokrem a nečistotami, ale také před nárazy a otřesy, které se mohou vyskytovat například při sportu. Při sportech s mimořádně intenzivními pohyby, jako je např. jízda na horském kole, běh nebo plážový volejbal, bezpečně přidržuje sluchadlo za uchem speciální spona, kterou lze pro tyto účely na sluchadlo nasadit – tzv. Sport Clip.

Stejně jako všechna sluchadla Siemens nejnovější generace je také model Aquaris vybaven technologií BestSound vyvinutou společností Siemens, která zajišťuje mimořádně příjemný zvuk a dobré porozumění řeči. Pomocí dálkových ovladačů Siemens „Tek“ a „miniTek“ může uživatel provádět nastavení přístrojů a spojovat svá sluchadla bezdrátově s moderními komunikačními přístroji a zařízeními zábavní elektroniky. Na ochranu těchto dálkových ovladačů nabízí Siemens vodotěsné pouzdro Aquapac.

Sluchadlo Aquaris je na českém trhu k dostání od srpna 2011. Další informace o audiologické technice od společnosti Siemens naleznete na www.sluchadla.cz.


Obr. 2: Radovánky u vody i pro sluchově postižené: sluchadlo Siemens „Aquaris“

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 120 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2009/2010 obrat 30 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 17 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.

Sektor Healthcare společnosti Siemens je jedním z největších světových dodavatelů pro odvětví zdravotnictví a je vůdčím subjektem v oblastech lékařského zobrazování, laboratorní diagnostiky, lékařských informačních technologií a výroby naslouchadel. Siemens svým zákazníkům nabízí produkty a řešení pro celou oblast péče o pacienta z jediného zdroje – od prevence a časné detekce, přes diagnostiku a až po léčbu a následnou péči. Optimalizací klinických pracovních postupů pro nejběžnější onemocnění umožňuje firma Siemens dosáhnout toho, že zdravotnictví je rychlejší, lepší a nákladově efektivnější. Firma Siemens Healthcare zaměstnává více než 48 000 pracovníků a má zastoupení po celém světě. Ve fiskálním roce 2010 (do 30. září) vykázal sektor Healthcare společnosti Siemens obrat ve výši 12,4 bilionu euro a zisk 750 milionů euro. Další informace naleznete na www.siemens.cz/healthcare.

Upozornění:
Zde uvedené produkty v některých zemích ještě nelze zakoupit. V důsledku legislativních předpisů pro medicínské produkty nelze pro žádnou zemi přislíbit budoucí dostupnost. Detailní informace získáte u příslušné lokální organizace společnosti Siemens.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce

Zdravotnictví - Sektor Healthcare
Radovánky u vody i pro sluchově postižené: sluchadlo Siemens „Aquaris“
BestSound Technology – Nová dimenze v technologii přístrojů pro nedoslýchavéGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007