. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové moduly GSM a GPS - první informace
13. září 2011 - 8:00 | Pandatron | Nové moduly GSM a GPS - první informace   verze pro tisk

Nové moduly GSM a GPS - první informace

První informace o připravovaných modulech, které jsou určeny pro vývoj a snadné použití navigační technologie GPS a komunikačních sítí GSM (samozřejmě s plnou podporou GPRS či SMTP).

Nové moduly PGPS a PGSM, které jsou z naší produkce, patří do skupiny jednoduchých a levných modulárních řešení, určených pro snadný vývoj a přímé použití v jednoduchých aplikacích. Jejich cílem je přiblížit dané technologie komukoliv, kdo má o jejich použití zájem, ale nemá možnost, nebo ani nechce, začínat vývoj nové aplikace hned návrhem DPS. Oba moduly jsou navíc navrženy s důrazem na maximálně univerzální použití, takže mohou být nejen rychle propojeny na kontaktním poli, ale použity i použity přímo v prototypovém zařízení.

Moduly PGPS-1 využívají schopností GPS modulů L10 od firmy Quectel. Jejich výhodou je nejen malé provedení a vysoká citlivost (-165 dBm), ale také podpora technologie DGPS pro přesnější určení polohy a možnost aktualizace frekvencí až 5 Hz. Mezi dalšími zajímavými vlastnostmi je možné jmenovat dostupnost USB portu, podporu NMEA a PMTK či schopnost provozu i při teplotách již od -40°C.

Druhým modulem je PGSM-1, který rovněž využívá špičkových produktů firmy Quectel, konkrétně GSM modulu M10. Kromě samotného modulu jsou na uvedené desce použity opět všechny komponenty, které jsou potřebné jak při vývoji zařízení, tak i při prvním seznamování a ovládání modulu pomocí USB/RS232 převodníku. Opět stačí pouze připojit napájecí napětí a sériový port. Mezi hlavní výhody modulu M10 patří podpora všech čtyř sítí (850/900/1800/1900 MHz), GPRS Class 12 s přenosovou rychlostí až 85,6 kb/s (oběma směry), PPP, TCP/IP, HTTP, SMTP, FTP a MMS či například kompletní integrované audio-rozhraní s podporou hands-free (na PGSM-1 dostupné mimo jiné i prostřednictvím standardního konektoru Jack 3,5). Ve srovnání s podobnými moduly však M10 nabízí dále i nižší spotřebu, provoz při teplotách již od -45°C, nebo také integrované rozhraní pro přímé připojení grafického displeje, klávesnice, ale také podsvětlovacích LED či například akustického měniče pro vyzvánění.

Moduly PGPS a PGSM jsou nyní ve výrobě. První kusy by měly být dostupné během cca. 10 dnů. K modulům bude dále dostupná opět kompletní otevřená dokumentace, ukázkové aplikace a zdrojové kódy.

Více informací na: http://www.quectel.cz


Příbuzné články:

Nové moduly GSM a GPS - první informace
PGSM – GSM/GPRS modul pro vývoj
Začínáme s PGSM: Seznámení s M10
Začínáme s PGSM: První zapnutí
Začínáme s PGSM: Hlasové funkce s DTMF
Konstrukce mobilního telefonu s modulem M10
Napájení PGSM modulů


GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007