. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
České proudové transformátory BDG
14. září 2011 - 7:31 | Pandatron | České proudové transformátory BDG | Komentářů: 1  

České proudové transformátory BDG

Během minulých dnů byly ve švýcarském Curychu, srdci nejen bankovnictví, businessu a technologií, ale i samotného ABB, poprvé nainstalovány prodoudové transformátory typu BDG, speciálně vyvinuté pro generátorové vypínače.

Brněnské jednotce přístrojových transformátorů a sensorů se tak podařilo velmi významně rozšířit své plánované zaměření na oblast velmi vysokého napětí. Proudové transformátory jsou jednou z klíčových komponent velmi složitého generátorového vypínače. O tomto faktu svědčí i preciznost a důslednost, s jakou sami švýcarští kolegové sledovali uvedení tohoto produktu do výroby.

Transformátory
Samotné transformátory, které vyvíjelo brněnské Technologické centrum společně s inženýringem přístrojových transformátorů, se poměrně vymykají standardnímu portfoliu. Posuďte sami. Díky jejich vnějším rozměrům - 985 mm (šířka nejmenšího typu), respektive 1436 mm (šířka největšího typu), bylo nutné zavést do výroby nové technologické postupy a nová zařízení. Primární proud, který tyto transformátory musí být schopny kontinuálně měřit, začíná na 5000 A a končí na 30000 A, ve speciálních případech až na 57000 A. Zkratově jsou transformátory dimenzovány na 130 kA, v případě největšího typu až na 210 kA. Zkratový proud o tak vysokých hodnotách způsobuje lokální zemětřesení a je schopen indukovat magnetické síly, které ohýbají nebo lámou primární vodiče. Takovýchto parametrů dosud nedosahovaly žádné produkty z brněnské dílny.

Generátorové vypínače
Generátorové vypínače (generator circuit breakers-GCBs), jsou pro své výhody velmi rozšířeny po celém světě ve všech typech elektráren, ať už to jsou atomové, tepelné nebo vodní. Klíčovou vlastností generátorového vypínače je spolehlivost, neboť je v systému umístěn mezi generátor a výkonový transformátor, kde jeho funkce přímo ovlivňuje výstupní veličiny z elektrárny.

Zjednodušeně si vypínač můžete představit jako vodovodní baterii, kterou denně používáte při mytí rukou. Kohoutek baterie, který by odpovídal parametrům generátorového vypínače, by musel být schopen za normálních podmínek bezchybně zastavit tok řeky a v případě poruchy řeku v záplavovém stavu.

Generátorové vypínače jsou high-tech výrobkem. Tento fakt podtrhuje skutečnost, že jenom velmi málo firem na světě zná technologii jejich výroby a že ABB má v této oblasti vedoucí pozici.

Jednotky ABB Švýcarsko PPHV Curych GCB a ABB PPMV Brno začaly spolupracovat už v květnu roku 2009. Od té doby bylo do generátorových vypínačů nainstalováno více než 3000 kusů speciálně upravených napěťových transformátorů, které úspěšně fungují po celém světě. V letošním roce byla spolupráce rozšířena o tyto proudové typy transformátorů:

BDG 072A1, BDG 072A2 a BDG 072A3
Vývoj těchto proudových transformátorů přinesl spoustu novych nápadů a zkušeností jak při samotném návrhu transformátorů, tak i při jejich výrobě, zkoušení a typovém zkoušení. Všechny tyto inovace byly postupně zavedeny do výroby standardních transformátorů a některé z nich byly dokonce patentovány.

"Jsem přesvědčen, že celá naše jednotka přístrojovych transformátorů a našeho technologického centra odvedla velmi dobrou a kvalitní práci.", uvádí Za jednotlivá oddělení se na vývoji, výrobě a uvedení na trh společně podílel tým pracovníků, který tvořili: Martin Odehnal, Zdeněk Juris, Denisa Benešová, Jana Rošková, Petr Pavelka, Milan Kuchař, Michal Pilař, Lukáš Bělehrad, Petr Majerech, Jaroslav Žák, Aleš Hýbl, Jan Hrazdil, Radek Kulendík, Eva Měcháčková, Jaroslav Sabáček, Jan Kučera, Petr Neumann, Pavel Mík, Václav Kovář, Karel Bor, Jiří Žíla, Marcel Jancík a Milan Zálešák.
Všem bych touto cestou ještě jednou rád poděkoval za jejich úsilí a skvělou práci.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ABB v České republice
Inteligentní sítě zajišťují udržitelnost měst
Proudové transformátory BDG – nový produkt, nová příležitost
Katalog transformátorů typu BDGGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 21. 09. 2011 v 17:01 zaslal host
Měřící proud
Čím je omezený maximální měřící proud, když se jedná o bezkontaktní metodu?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
SDR-5+ HF receiver - All Mode Softwarový přijímač
Digitální softwarový přijímače SDR-5+ je již pátou generací špičkových produktů naší společnosti. Jedná se o All Mode Receiver s integrovaným generátorem, dvěma anténními vstupy a VCO vstupem s frekvenčním rozsahem 0 až 100 MHz.
Skladem od 2550 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007