. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
AVR s AES-128 pro imobilizéry
10. dubna 2013 - 9:10 | Pandatron | AVR s AES-128 pro imobilizéry | Komentářů: 0  

AVR s AES-128 pro imobilizéry

Atmel představuje nové mikrokontroléry řady AVR s podporou AES-128, určené pro aplikace imobilizérů. Rovněž se snaží rozšířit životnost napájecí baterie, takže podle výrobce jde o jedny z nejlepších mikrokontrolérů ve své třídě.

Společnost Atmel® Corporation, výrobce mikrokontrolérů a dotykových řešení, představuje zcela nové, ultra-low power AVR® mikrokontroléry (MCU) s technologií AES-128 Immobilizer Protocol Stack. Obvody řady ATA5790N ve svém pouzdře s rozměry pouhých 5 x 7 mm integrují kompletní funkční bloky LF imobilizéru a 3D LF přijímač. V kombinaci s obvody vysílače řady ATA5830 jsou ideální pro velkoobjemovou výrobu jedno- a obou-směrných automobilových klíčů pro pasivní řízení vstupu i zapnutí motoru.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma mikrokontroléru AVR s AES-128

Základní vlastnosti:

  • Řešení pro imobilizéry a pasivní přístupové systémy
  • Základem je Ultra low-power Flash AVR mikrokontrolér
  • 16kB programové Flash paměti a 2kB EEPROM
  • 32-bitový unikátní identifikátor
  • Integrovaný bezkontaktní transpondér
  • Nízkopříkonový šifrovací blok s podporou AES-128
  • 3D LF 128 kHz LF Receiver
  • Široký rozsah napájecího napětí: 1,9 až 4,2 V
  • Dostupné v provedení QFN-38 s rozměry 5 x 7 mm

Mikrokontroléry Atmel ATA5790N s technologií AES-128 vycházejí z osvědčené řady 8-bitových mikrokontrolérů s programovou pamětí Flash 16k a 2k EEPROM. V rámci 16k programové paměti je rovněž vymezen prostor 2k, který je speciálně určen pro funkce imobilizéru, takže pro vlastní program je dostupných 14k. Vlastní jádro mikrokontrolérů je obklopeno specifickými hardwarovými akcelerátory, které podporují jednoduchou implementaci všech obvyklých funkcí elektronických bezdrátových imobilizérů tak, aniž by jejich provoz měl vliv na celkovou spotřebu obvodu.

I z pohledu vlastní spotřeby se obvody se svými 4,5 uA řadí mezi současnou špičku na trhu nízkopříkonových mikrokontrolérů. Dalo by se však říci, že v případě obvykle malých zařízení, napájených pouze miniaturní baterií, je to pro jejich životnost téměř nutností a jedinou možností, jakou lze zvýšit celkovou životnost napájecí baterie.


Obr. 2: Zjednodušené schéma zapojení ATA5790N

Podporovaná technologie 3D LF RSSI, která se rovněž může pochlubit velmi dobrou citlivostí, umožňuje rychlou a přesnou lokalizaci klíčenky. Integrovaný šifrovací algoritmus AES-128 spolu s protokolovým zásobníkem Atmel, zaručuje maximální zabezpečení a minimální čas ověření, který je pro současnou generaci systémů imobilizérů rozhodující. Navíc implementované open-source řešení šifrování AES-128 je podle výrobce mnohem bezpečnější, než konkurenční proprietární řešení, jelikož využívá možnosti odborné korekce a vysoké schopnosti zjištění problémů.

Dostupnost a cena:
Vzorková množství obvodů ATA5790N jsou na vyžádání dostupná již nyní a to v provedení typu QFN-38 s rozměry pouhých 5 x 7 mm. Koncová cena obvodů začíná na 1.80 USD/ks pro 10.000 ks.

Pro zjednodušení a urychlení vývoje nových produktů jsou obvody dostupné pouze s programovou pamětí typu Flash a plnou podporou standardních vývojových a programovacích nástrojů řady AVR (kompilátoru jazyka C pro automobilové aplikace a AVR Studio® IDE). Navíc je kromě samotných obvodů dostupný i specializovaný vývojový kit centrálního dálkového ovládání (ATAPMxxxx) s podporou rozšiřujících karet, který zajišťuje kompletní referenční systém návrhu jak pro hardware, tak i software.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Ultra-low Power AES-128 AVR MCU with Immobilizer for Car Key Fob Applications
ATA5790N - Highly integrated ultra low power AVR® microcontroller
ATA5790N Summary (Datasheets)
Manchester Coding BasicsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007