. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ČVUT v Praze dále rozvíjí spolupráci s Austrálií

ČVUT v Praze dále rozvíjí spolupráci s Austrálií

České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) koncem září navštívil prof. Aleksandar Subic z australské RMIT university (Royal Melbourne Institute of Technology). Setkal se tu s předními vědci z různých oborů. Z jednání vyplynulo, že dojde k uzavření dohody o spolupráci mezi ČVUT a RMIT. Návštěva australského profesora na pražské ČVUT je konkrétním výstupem Česko-australských technologických dnů, které se díky CzechInvestu a ministerstvu zahraničních věcí konaly letos v červenci v australském Melbourne.

Česká i australská univerzita plánují spolupráci na mnoha úrovních v oblasti strojírenství. Měla by zahrnovat dvojité diplomy v inženýrském studiu a společný výzkum především v oblasti automobilového průmyslu. Obě strany chtějí v roce 2012 společně zorganizovat strategický vědecký pracovní seminář za účasti špičkových vědců a zástupců firem, na kterém budou identifikovány konkrétní výzkumné projekty.

„Velice mě těší, že CzechInvest v rámci Českých technologických dnů v Melbourne pomohl k setkání představitelů ČVUT a RMIT University, které vyústilo ve spolupráci,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a dodává: „Takové výstupy jako je dohoda o spolupráci mezi ČVUT a RMIT University jsou pro nás velice pozitivním znamením. Projekt Českých technologických dnů tak plní svůj účel.“

Mezi úspěchy univerzity RMIT v Austrálii patří první vodíkové závodní auto - Formule na elektrický pohon a modelu trucku na vodíkové palivové články. RMIT zřídil a stojí v čele celosvětového klastru s názvem Global Green Car, který sdružuje odborné týmy pracující na vývoji lehkých materiálů a konstrukcí, ekologických motorů a udržitelné výroby etanolu.

Více informací na: http://www.cvut.cz/informace-pro-media/tz/2011/rijen/alias.2011-10-04.8296443201GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007