. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zvukový kodek CVSD v FPGA
20. října 2011 - 7:02 | Pandatron | Zvukový kodek CVSD v FPGA   verze pro tisk

Zvukový kodek CVSD v FPGA

Jeri Ellsworth v následujícím videoklipu prezentuje možnost implementace kodeku zvukového modulátoru delta s proměnnou strmostí (CVSD - Continuously Variable Slope Delta) v obvodech FPGA. Jedná se o delta modulaci, kterou již v roce 1970 představili pánové Greefkes a Riemens a dnes se hojně používá nejen ke kompresi zvukového kanálu u Bluetooth zařízení (přenos hlasu mezi telefonem a HF sluchátkem), ale také pro šifrování hlasu u digitálních radiostanic značky Motorola. V rozšířené verzi pak své uplatnění nalezla i v případě vojenských digitálních telefonů (DNVT, DSVT), tedy v aplikacích, kde je kvůli automatickému rozpoznávání hlasu kladen vysoký důraz na kvalitu přenášeného hlasu.

Obvykle se v aplikacích používají specializované integrované obvody, jako je například již dobře známý HC-55564, ovšem s nástupem moderní součástkové základy a především výkonných hradlových polí není implementace algoritmu přímo v obvodu FPGA problém.

Následující videoklip vychází z reverzního inženýrství uvedeného obvodu HC-55564 a přibližuje možnosti implementace CVSD na FPGA firmy Xilinx.

Více informací na: http://pandatron.cz/?tv=301GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,240   USD = 23,457
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007