. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mikrofony MEMS s vynikající charakteristikou
24. října 2011 - 8:32 | Pandatron | Mikrofony MEMS s vynikající charakteristikou | Komentářů: 1  

Mikrofony MEMS s vynikající charakteristikou

Mikrofony MP34DT01 společnosti STMicroelectronics využívají technologii MEMS a patentované umístění membrány v horní části pouzdra, čímž podstatně zvyšují svůj výkon i bez rozměrného provedení.

Mikrofony MP34DT01 společnosti STMicroelectronics využívají technologii MEMS a patentované umístění membrány v horní části pouzdra, čímž podstatně zvyšují svůj výkon i bez rozměrného provedení. O tom, že se jedná skutečně o miniaturní mikrofony, svědčí i rozměry pouzdra, které nepřekračují hodnotu pouhých 3 x 4 x 1 mm. Přesto nabízejí velmi dobré vlastnosti v podobě SNR 63 dB, vysokého výkonu a především velmi ploché charakteristiky v celém frekvenčním rozhraní od 20 Hz do 20 kHz.


Obr. 1: Mikrofony MEMS od ST přinášejí vynikající charakteristiku

Základní vlastnosti:

  • Jediné napájecí napětí
  • Nízkopříkonový provoz
  • 120 dBSPL, 63 dB SNR
  • Všesměrová charakteristika
  • PDM stereofonní výstup
  • Pouzdro typu HCLGA (SMD) s EMI stíněním

Mikrofony MEMS typu MP34DT01 jsou navrženy speciálně tak, aby podporovaly nové technologie rozpoznávání hlasu - jako například nedávno představené iPhone 4S Siri. Zároveň však mají poskytnout vysokou kvalitu zvuku i bez nutnosti následné korekce signálovým procesorem. Vysoká hodnota SNR však vyhovuje potřebám i řady speciálních a měřicích aplikací, jako jsou například měřiče hluku (phonometry), které ze své podstaty vyžadují vysoký dynamický rozsah.


Obr. 2: Frekvenční charakteristika MP34DT01

Zvolená snímací technologie (vyvinutá společnostmi STMicroelectronics a OMRON) výrazně redukuje citlivost nejen na mechanické vibrace, ale také skokové změny teploty či elektromagnetické rušení. Zároveň však poskytuje vysokou kvalitu reprodukce zvukového signálu a nízkopříkonový provoz. Při vývoji bylo podle slov výrobce přihlédnuto rovněž k aktuálnímu vývoji zvukových procesorů, a proto mikrofony využívají nejrozšířenější typ sériového rozhraní.


Obr. 3: Rozmístění a význam pinů

Mikrofony jsou určeny jak pro použití v přístrojích spotřební elektroniky, jako jsou mobilní telefony, tablety a další, tak i speciálních měřicích a průmyslových systémech, které vyžadují vysokou linearitu a odstup signálu od šumu. Mikrofony jsou určeny pro napájecí napětí 1,8 V a provoz při teplotním rozsahu od -30 do +70 °C.

Dostupnost a cena:
Mikrofony MP34DT01 společnosti STMicroelectronics jsou již nyní plně dostupné a to ve stíněném provedení HCLGA. Cena se pohybuje kolem 1.4 USD/ks při 1.000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

MP34DT01 - MEMS audio sensor omnidirectional stereo digital microphone
Datasheet MP34DT01GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 24. 10. 2011 v 12:41 zaslal host
Kodek
Nejhorší je, že za podobným HiFi mikrofonem je vždy mizerný AMR kodek. Jako třeba http://cs.wikipedia.org/wiki/AMR_%28kodek%29, takže se jeho kvalita úplně ztratí.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007