. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Odvoz starých elektrospotřebičů přímo z domu
21. listopadu 2011 - 6:18 | Pandatron | Odvoz starých elektrospotřebičů přímo z domu | Komentářů: 0  

Odvoz starých elektrospotřebičů přímo z domu

REMA Systém zahájil ojedinělý projekt. S elektroodpadem už nebude třeba chodit do sběrného dvora, prodejny či jej nosit do kontejnerů.

Kvůli ekologické likvidaci starých elektrospotřebičů už není nutné chodit do sběrného dvora. Společnost REMA Systém dnes spustila jako první v Česku zcela novou službu - zajistí jejich odvoz zdarma přímo z domácností. Projekt s názvem „BUĎ LÍNÝ“ funguje jednoduše. Odvoz elektroodpadu lze objednat buď na speciálním telefonním čísle 840 550 650 nebo na internetu na stránkách www.budliny.cz.

Základní informace:

  • Nová služba svozu nepotřebných elektrospotřebičů z domácností určená pro širokou veřejnost. Služba je zdarma a funguje v rámci celé ČR.
  • Odvezeme veškeré elektrospotřebiče (např.: sekačky, elektrické pily, pračky, televize, monitory, počítače, fény, rychlovarné konvice, autobaterie, zářivky atd.), baterie, tonery, CD a DVD.
  • Ve všední dny od 9:00 do 19:00 hodin.zdarma 2
  • Pro více informací volejte 840 550 650 (od 9 do 17 hod.) nebo pište na logistika@remasystem.cz.
  • Kompletní podmínky a návod najdete zde (ve formátu pdf).

Lidé přitom mají dvě možnosti, jak si nechat staré elektrospotřebiče odvézt. Odvoz více než 150 kilogramů elektroodpadu - což je například 1 pračka (cca 70 kg), 1 lednička (cca 50 kg), 1 televize (cca 30 kg) a 1 žehlička (cca 2 kg) - bude zajištěn ve všech pracovních dnech až do večerních hodin, vždy v předem domluveném termínu. „Víme, že největší problém mají lidé s likvidací velkých a těžkých spotřebičů a proto jim nabízíme to nejjednodušší řešení. Pokud nemají potřebné množství spotřebičů, mohou se domluvit s lidmi ve svém okolí. Projekt tak podpoří i sousedské vztahy,“ uvádí výkonný ředitel společnosti REMA Systém Petr Kubernát.

Při menším množství elektroodpadu, od 25 kg (například 1 stolní počítač se starším typem monitoru), jej pak stačí vložit do jakékoli krabice, kterou odveze dohodnutá kurýrní služba. „Tuto službu ocení hlavně starší spoluobčané, pro které je potíž zajistit si odvoz jakéhokoli spotřebiče,“ sdělila Markéta Vokáčová ze společnosti REMA Systém a doplnila: „S jednou baterií či holicím strojkem, tak stále bude muset koncový spotřebitel jít na místo zpětného odběru. Věříme ale, že vzhledem k nárůstu sběrných míst ani to nebude v budoucnu pro nikoho problém.“

Projekt „BUĎ LÍNÝ“ nabízí řešení hlavně pro obyvatele malých obcí bez vlastního sběrného dvora a jiných možností zpětného odběru. „Jako největší překážku odděleného sběru uvádí koncoví spotřebitelé donáškovou vzdálenost. Naší službou se jim snažíme vyjít vstříc a odstranit tak poslední překážku ekologické likvidace starých elektrospotřebičů,“ vysvětluje Petr Kubernát, co stálo za zrodem myšlenky projektu BUĎ LÍNÝ.


Obr. 1: Odvoz starých elektrospotřebičů přímo z domu je zdarma

Elektroodpad je nejrychleji rostoucím druhem odpadu, roste třikrát rychleji než běžný komunální odpad. Podle výzkumů společnosti REMA Systém vznikne ročně v ČR přes 119 000 tun elektroodpadu.

Domácnosti každý rok vyřadí např.:

  • Zhruba 630 000 rychlovarných konvic
  • 554 000 fénů
  • 350 000 lednic

„Podle našich odhadů vznikne v průměru v každé domácnosti ročně 30 kg nepotřebných elektrospotřebičů. Efektivně vysbírat a ekologicky zlikvidovat se ale podaří přibližně 40% z nich,“ upřesňuje Markéta Vokáčová ze společnosti REMA Systém.


Obr. 2: Zabezpečení efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení

REMA Systém, a.s. je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech. Hlavním smyslem činnosti REMA Systému je ochrana životního prostředí – zabezpečení efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení (OEEZ). REMA Systém se v rámci své činnosti zaměřuje na komplexní řešení pro všechny skupiny elektrozařízení. Stěžejními projekty společnosti jsou ZELENÁ FIRMA, ZELENÁ ŠKOLA a ZELENÁ OBEC, do kterých je v současné době zapojeno dva tisíce subjektů. Více na www.remasystem.cz.

Bližší informace o projektu jsou umístěny na stránkách www.budliny.cz.

Odkazy & Download:
Domovská stránka REMA Systém a.s.
Přehled kontaktů

Buď líný a nech si odvézt staré elektrospotřebiče ve větším než malém množství
Mám 150 kg a více
Mám alespoň 25 kgGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007