. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nastává doba bezdrátové průmyslové komunikace
21. listopadu 2011 - 7:54 | Pandatron | Nastává doba bezdrátové průmyslové komunikace | Komentářů: 1  

Nastává doba bezdrátové průmyslové komunikace

Nový bezdrátový komunikační most Anybus® Wireless Bridge od společnosti HMS obohacuje ethernetové komunikační systémy o bezdrátovou komunikaci: umožňuje, aby průmyslová zařízení s rozhraním pro Profinet, EtherNet/IP a Modbus TCP komunikovala bezdrátově.

Anybus Wireless Bridge od HMS uvádí průmyslový Ethernet do bezdrátového věku. Jak už název napovídá, jde o bezdrátový komunikační most (bridge), který spojuje dva body v síti průmyslového Ethernetu. Lze jej použít také pro připojení zařízení ke stávající bezdrátové infrastruktuře.


Obr. 1: Nastává doba bezdrátové průmyslové komunikace

Řešení problémů systémových integrátorů
Anybus Wireless Bridge propojuje průmyslová zařízení a sítě bezdrátovým spojem, a tím usnadňuje život těm systémovým integrátorům a návrhářům sítí, kteří potřebují vytvořit komunikační spoj v nebezpečném prostředí, do obtížně dosažitelných míst nebo s mobilními zařízeními, kde nelze použít spojení kabelem. Anybus Wireless Bridge je kompatibilní s nejvýznamnějšími protokoly průmyslového Ethernetu, jako jsou Profinet, EtherNet/IP a Modbus TCP, a zajišťuje robustní a bezúdržbové bezdrátové spojení.


Obr. 2: Moduly Anybus Wireless Bridge

„Je zřejmé, že na trhu je poptávka po bezdrátové komunikaci v průmyslové kvalitě,“ říká Henrik Arleving, product line manažer pro dálkový dohled u HMS. „Bezdrátová komunikační technika je v současné době velmi spolehlivá a trh automatizační techniky ji stále více a více akceptuje. Anybus Wireless Bridge je jednoduché řešení složitých problémů v oblasti konektivity a je dalším krokem k tomu, aby průmyslová komunikace byla co nejjednodušší.“

Jak to funguje
Anybus Wireless Bridge umožňuje připojit zařízení s průmyslovým Ethernetem prostřednictvím bezdrátové komunikační techniky a tvoří komunikační most pro protokoly Profinet, EtherNet/IP, Modbus TCP apod. na vzdálenost až 400 m (ve volném prostoru).


Obr. 3: Anybus Wireless Bridge - Industrial Ethernet applications

Bezdrátový přenos je realizován prostřednictvím Bluetooth nebo WLAN. WLAN má větší přenosovou šířku vzhledem k většímu frekvenčnímu rozsahu přenášených signálů, zatímco Bluetooth je spolehlivější a odolnější proti rušení, protože signál Bluetooth přeskakuje mezi různými frekvencemi.

Čtěte více na http://www.anybus.com/products/wireless_bridge.shtml

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka FCC Průmyslové systémy

Anybus Wireless Bridge
Anybus X-gatewayGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 21. 11. 2011 v 11:59 zaslal host
Nastává doba bezdrátové průmyslové komunikace
S křížkem po funusu.Nic nového.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MODUL - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007