. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
40nm high-end čipy pro průmyslovou automatizaci
6. unora 2017 - 5:21 | Pandatron | 40nm high-end čipy pro průmyslovou automatizaci | Komentářů: 0  

40nm high-end čipy pro průmyslovou automatizaci

Společnosti Renesas a Hilscher spojily své síly při vývoji 40nm high-end procesorů pro průmyslovou automatizaci. Obvody budou založené na kombinaci procesorových jader ARM Cortex-A9 a R4.

Společnost Renesas Electronics Europe spojila své síly s výrobcem průmyslových komunikačních systémů - společností Hilscher. Cílem je vyvinout konfigurovatelné produkty System-on-Chip, založené na kombinaci procesorových jader ARM Cortex-A9 a R4.

Obvody řady NetX 4000 jsou prvním zástupcem nové generace špičkové řady komunikačních kontrolérů společnosti Hilscher. Pokud vše půjde jak má, budou dostupné v roce 2013, přičemž nabídnou základní sadu vysokorychlostních periferií, jako je PCI Express, USB 2.0, Gigabit Ethernet, nebo také akcelerace grafických operací a šifrování.

Jedná se o podobný přístup, který je používán v podobné ARM architektuře tzv. BIG.little obvodů, určených pro mobilní telefony. Ty obvykle používají kombinaci Cortex-A15MP aplikačního procesoru a Cortex-A7 pro úkoly v reálném čase. Zároveň však obsahují také dynamické logické uspořádání, které zákazníkům umožňuje měnit základní SoC architekturu v závislosti na individuálních potřebách.

Součástí obvodů řady NetX 4000 jsou rovněž standardní periferie, jako je například paměťové rozhraní pro DDR2, rozhraní pro paměti Flash/SRAM, podpora paměťových karet, velice přesný ADC i standardní časovací jednotky. Se čtyřmi univerzálními komunikačními kanály a síťovým rozhraním s podporou real-time operací jsou obvody určené přímo pro podporu automatizačních zařízení, programovatelných logických automatů (PLC), rozhraní člověk-stroj (HMI) a inteligentní řízení pohonných jednotek.

It also supports a set of ready-to-use operating systems such as Linux and several software drivers related to standard peripherals and graphics software are planned in order to enable an easy-to-reuse system for integration into future high-end controls for motion control, inverter drives, logic controls, HMIs or other industrial PC-type processing.

Díky standardní architektuře jsou obvody připraveny pro použití ve spojení s operačními systémy řady Linux apod. Některé ovladače, které jsou vztažené ke standardním periferiím a grafický software, jsou navrženy tak, aby je bylo možné snadno znovu použít i pro budoucí integraci různých high-end ovládání pohybu, nebo systémy frekvenčních měničů, logického řízení, HMI a dalších procesů průmyslového zpracování.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka Hilscher
Přehled distributorů a kontaktů
New 40-nm High-End ARM™-Based System-on-Chip (SoC) for Industrial Automation SystemsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007