. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Návrh video komunikačního systému
24. kvetna 2013 - 6:26 | Pandatron | Návrh video komunikačního systému | Komentářů: 0  

Návrh video komunikačního systému

Příklad návrhu video komunikačního systému s procesorem DaVinci™ Digital Media či OMAP35x, analogovými a digitálními video vstupy, audio vstupy/výstupy, video výstupem, podporou dotekového ovládacího panelu či připojení k síti Ethernet s podporou technologie Power over Ethernet.

Koncové video komunikační body jsou terminály, využívající point-to-point přenosu obrazu s podporou volání. Každý takový systém je vždy složen ze vstupní části, tedy prvky pro získání obrazu a základny s výstupem na displej nebo LCD monitor. O jednoduché a intuitivní ovládání se starají vstupní obvody pro typu člověk-stroj (klávesnice, dotykový panel, atd.), případně komunikační rozhraní Ethernet a další. V případě přenosu dat se nejčastěji využívají standardní Video-IP a ISDN standardy.


Obr. 1: Interaktivní blokový diagram video komunikačního systému

Základní jednotka
Základní jednotka každého video komunikačního systému obvykle obsahuje embedded procesory. Jejich výhodou je integrace všech potřebných periferií přímo na daný čip a přímá podpora zpracování multimediálního (audio/video) obsahu, včetně podpory příslušných kódovacích/komprimačních schémat. Jádrem těchto systému jsou:

Embedded Processor: Interní hostitelský procesor řídí vstup/výstup dat mezi mikrofonem, reproduktorem, klávesnicí, dotykový panelem a digitálním signálovým procesorem (DSP). DSP a související akcelerátory zpracování obrazové informace v reálném čase zajišťují snímání, zpracování a kompresi/dekompresi obrazu. Dále se také starají o převod barevného prostoru, v reálném čase obsluhují zobrazovací jednotku a připravují data pro přenos po IP/ISDN síti.


Obr. 2: DaVinci Digital Media Processor TMS320DM8148

Video dekodér (ADC): Zajišťuje digitalizaci, demodulaci, a/nebo dekódování analogového obrazového signálu či digitálního video multiplexeru, který se dále přenáší do obrazového procesoru.


Obr. 3: Triple 8/10-bit, 165/110MSPS Video ADC TVP7002

Video enkodér (DAC): Převádí digitální obrazový signál na komponentní analogové video pro zobrazení na displeji.


Obr. 4: Triple 10-Bit All Format Video DAC THS8200

Audio rozhraní (Voice Codec): Rozhraní pro správu audio vstupů/výstupů jako je mikrofon a reproduktor, včetně kodeku pro digitalizaci audio signálu.


Obr. 5: Low-Power Stereo Audio CODEC TLV320AIC3104

Síťové rozhraní: Jeho základem je Ethernet PHY transceiver pro příjem a vysílání multimediálních datových paketů přes IP/ISDN sítě.


Obr. 6: Industrial Temperature Single Port 10/100 Mbps Ethernet Physical Layer Transceiver with Fiber Support (FX) DP83620

Rozhraní člověk-stroj: Uživateli umožňuje kontrolu nad provozem video komunikačního systému. Jeho základem jsou ovládací prvky, jako je například klávesnice, myš nebo dotykový panel.

Power Management: Obvykle představuje dvě možnosti získání energie pro napájení celého systému. V první řadě se samozřejmě obvykle jedná o zálohované napájení z rozvodné sítě, ale také bývá k dispozici napájení prostřednictvím síťového rozhraní s technologií Power over Ethernet (PoE). V jeho případě je však nutné počítat především s omezeným výkonem, který se obvykle pohybuje kolem 12,95 W a musí stačit pro celou desku.

Více informací o návrhu video komunikačního systému, včetně konkrétních prvků, naleznete v odkazech a v interaktivním blokovém diagramu na stránce Texas Instruments: Video Communications System.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů
Video Communications SystemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007