. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Předzesilovač pro mikrofon

Předzesilovač pro dynamický mikrofon

Předzesilovač pro dynamický mikrofon určený například ke zvukové kartě PC apod.

Především zvukové karty počítačů PC jsou v naprosté většině případů určeny výhradně pro připojení klasických elektretových mikrofonů. Tyto mikrofony se vyznačují nejen svou nízkou cenou a samozřejmě i kvalitou, ale také integrovaným jednoduchým zesilovačem tvořeným tranzistorem typu FET. Pokud k takovému vstupu chceme připojit například dynamický mikrofon, nestačí jen oddělení stejnosměrného napětí, ale je vždy potřeba použít alespoň jednoduchý zesilovač, neboť napětí poskytované dynamickými mikrofony je velice malé.

Následující konstrukce představuje jednotranzistorový předzesilovač pro mikrofon. Jeho základem je libovolný NPN nízkofrekvenční tranzistor typu KC239, BC337 apod. Napájecí napětí pro zesilovač je získáno z libovolného stejnosměrného zdroje či baterie o napětí v rozmezí 3 až 15V, přičemž na velikosti tohoto napětí závisí samozřejmě i absolutní velikost poskytovaného nízkofrekvenčního signálu.

V řadě případů je možné napájecí napětí, rezistory R2 a kondenzátor C2 zcela vypustit a stíněný kabel připojit přímo na mikrofonní vstup zvukové karty. Obvod je v tom případě napájen napětím poskytovaným zvukovou kartou pro napájení elektretového mikrofonu o velikosti cca. 2,5 – 5 V.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007