. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MAC 502, nová výkonná universální čtečka čárových kódů

MAC 502, nová výkonná universální čtečka čárových kódů

Společnost Pepperl+Fuchs uvádí na trh novou stacionární universální čtečku čároých kódů MAC 502, která umí číst všechny běžné 1-D a 2-D kódy (26 různých kódových symbologií) s velmi vysokou rychlostí až 10m/s a 30 čtení za sekundu.

Obě dvě čtečky čárových kódů mají široký rozsah ohniskových vzdáleností a dokáží tak zaostřit v rozsahu vzdáleností od 60mm do 190mm bez nutnosti dodatečných mechanických nebo elektronických úprav. Malé maticové kódy a dlouhé čárové kódy jsou spolehlivě detekovány pomocí velkého čtecího pole o velikosti 110 mm x 70mm. Protože má čtečka čárových kódů integrovaný moderní webový server, není nutné složitě programovat software a parametrizovat tak jednotlivé proměné. Aby šlo čtečku nakonfigurovat, je nutné jí připojit do podnikové sítě nebo přímo k PC přes rozhraní Ethernet. K webovému rozhraní se přistupuje zadáním IP adresy do webového prohlížeče, čimž lze čtečku nakonfigurovat prakticky na jakémkoli počítači.


Obr. 1: Universální čtečka čárových kódů MAC502

Nová universální čtečka čárových kódů má kontrolu kvality výstpního signálu pro zamezení ztrát při čtení. Pokud hodnota poklesne pod určitéou mez, uživatel je okamžitě informován. Čtečka čárových kódů MAC 502 má mnoho dalších zajímavých funkcí jako je např. automatická kontrola paměti chybných snímků, funkce pro čtení až čtyř různých kódů současně a nebo tzv. burst mód pro záznám více kódů v rychlém sledu za sebou. Takto zaznamenané kódy mohou být zpracovány později. Čtečka čárových kódů má rozhraní Ethernet a RS-232. Rozhraní RS-232 lze připojit do rozhraní CBX800 a díky tomu potom implementovat další průmyslové sběrnice (Profibus, Profinet a DeviceNet).

Čtečka čárových kódů má odolné konektory typu M12 a krytí IP65 a proto je vhodná pro použití v těžkých průmyslových podmínkách.

Přehled hlavních funkcí:

  • Čte všechny běžné 1-D a 2-D kódy s rychlostí až 10m/s a 30čteních za sekundu.
  • Čtení na širokém rozsahu vzdáleností kódu : 60mm až 190mm.
  • Velká oblast čtení : 110mm x 70mm.
  • Burst mód : pro čtení kódů v rychlém sledu.
  • Multicode : čtení až čtyř různých kódů současně.
  • Porovnávání kódů.
  • Kontrola kvality výstupu.
  • Rozhraní : RS-232 a Ehternet.


Obr. 2: Vynikající výsledky při čtení čárových kódu při použití čtečky společnosti

O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.
Jedna společnost – dvě divize:

Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

Autor: Dr. Tim Weis, Product Manager, Industrial Vision Components, Pepperl+Fuchs GmbH

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Pepperl+Fuchs International. Průmyslové snímače, Průmysl, Procesní automatizace, Jiskrová bezpečnostGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007