. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nabíjecí obvod s podporou USB
24. ledna 2014 - 8:47 | Pandatron | Nabíjecí obvod s podporou USB | Komentářů: 1  

Nabíjecí obvod s podporou USB

Renesas Electronics představuje miniaturní obvod pro nabíjení Li-Ion baterií - R2A20055NS, podporující řízení nabíjení z USB portu v přenosných zařízeních.

Renesas Electronics Corporation, přední producent pokročilých polovodičových řešení, představil nového zástupce integrovaných regulátorů nabíjení. Obvody R2A20055NS se mohou chlubit dosažením dalšího stupně miniaturizace, při současném zachování bezpečného procesu řízení nabíjení pro bezdrátová a přenosná zařízení s jedno-článkovou baterií typu Li-ion.


Obr. 1: R2A20055NS - Nabíjecí obvod s podporou USB

Základní vlastnosti:

  • Dostupný s podporou jednoho článku baterie Li-ion
  • Široký rozsah vstupního napětí (25 V max.)
  • Podpora nabíjení z USB portu (volitelné omezení 100 mA/500 mA)
  • Velice přesné řízení nbíjecího napětí: 4,2 +/-21 mV (+/-0.5%)
  • Kompatibilní s JEITA
  • Integrovaná ochrana pinů UVLO/OVLO
  • Ochrana před přepětím, nabíjecí časovač, detekce teploty čipu, teplotní ochrana
  • Dostupný v provedení HUSON-10 (2,0 × 2,5 × 0,4 mm) s chladicí ploškou

Obvody R2A20055NS jsou použitelné v celé řadě přenosných a mobilních zařízení, od mobilních telefonů přes digitální fotoaparáty, multimediální přehrávače, přenosná navigační zařízení a kapesní PC. Tedy všude tam, kde se využívá vysoká energetická hustota lithium-ionových baterií a jsou důležité celkové rozměry zařízení. Tento typ baterií je však náročný na přesné hlídání provozních a především nabíjecích parametrů a je nutné zabránit nárůstu teploty nad kritickou mez.

Z tohoto důvodu JEITA (Japan Electronics and Information Technology Industries Association) stanovuje zásady, definující úroveň probíhajícího nabíjení v případě nízké nebo vysoké teploty. Navíc se v těchto zařízeních stále častěji setkáváme s potřebou nabíjení přes USB port, především při připojení k počítači PC pomocí USB datového kabelu. Tím vzniká další řada požadavků, vycházejících ze specifikace daného portu, které mají vliv především na maximální nabíjecí proud.

V reakci na potřeby trhu tak společnost Renesas, která se v současné době zaměřuje především na obvody pro nabíječky a digitální fotoaparáty, přechází s obvodem R2A20055NS i do oblasti širokého trhu přenosných zařízení.

Cena a dostupnost:
Vzorková množství obvodů R2A20055NS jsou dostupná od prosince 2011 a to v ceně, pohybující se kolem 1,30 USD/ks. Sériová výroba je plánována na březen 2012 s tím, že již v dubnu by mělo být dostupných 300.000 ks.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Compact Lithium-Ion Battery-Charging Control IC Supporting USB Charging
Product Specifications of the R2A20055NS ICGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 04. 04. 2012 v 12:03 zaslal host
Kde vzit datasheet
Docela dobra nabijecka, ale kde sehnat datasheet?? Nemate nekdo? Na strankach vyrobce nic neni a na maily nikdo neodpovida. Predem diky Petr


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007