. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Řešení napájení pro ULP procesory
16. září 2016 - 6:18 | Pandatron | Řešení napájení pro ULP procesory | Komentářů: 0  

Řešení napájení pro ULP procesorů

Příklady řešení napájení - obvody Power Managementu pro Ultra-Low-Power 16-bitové mikrokontroléry řady MSP430TM a jiné aplikace.

Rodina ultra-low-power mikrokontrolérů (MCU) TI MSP430 obsahuje řadu variant kombinací integrovaných periferií se zaměřením na různé typy aplikací. Architektura, v kombinaci s několika režimy nízké spotřeby, je optimalizována pro dosažení delší životnosti napájecí baterie například typických přenosných měřicích aplikací. Ruku v ruce s tím TI nabízí, v závislosti na daném systému a omezení, jako je například nejnižší možný pohotovostní proud, cenově přijatelné či kompaktní optimální řešení pro napájení MCU MSP430 systémů.


Obr. 1: Řešení pro řízení spotřeby založené na typických systémových požadavcích

Nízké vstupní napětí: TPS6122x
Obvody řady TPS6122x jsou ideální pro napájení MCU z velice nízkého vstupního napětí, tedy například 1 - 3 alkalických článků, NiCd nebo NiMH akumulátorů. Při provozu je obvod schopen pracovat ještě při vstupním napětí pouhých 0,7 V, což spolu s celkově velmi dobrou účinností, podporuje efektivní využití napájecí baterie a prodlužuje životnost zařízení.

Celková spotřeba energie zařízením může být dále snížena vypnutím DC/DC měniče při současném zachováním napájení pro RTC.


Obr. 2: Obvody TPS61221 s pevným výstupním napětím 3,3 V umožňují provoz již od napětí 0,7 V

Zájemcům je pod označením TPS61220EVM-319 dostupná vývojová a testovací sada. Na obr. 2 je příklad aplikace 3,3V verze TPS61221.


Obr. 3: Účinnost vs. Vstupní napětí a výstupní proud

Široký rozsah vstupního napětí: TPS6303x
Obvody řady TPS6303x integrují kompletní řešení regulátoru typu Buck-Boost (snižující/zvyšující). S jejich pomocí je možné vytvořit jednoduchý design k udržení pevného výstupního napětí v širokém rozsahu vstupního napětí (1,8 až 5,5 V) bez potřeby vnějších součástek. Takže například přenosná zařízení mohou s tímto obvodem pracovat mnohem déle, při zachování vysoké účinnosti v celém rozsahu provozních parametrů.


Obr. 4: Široký rozsah vstupního napětí umožňuje delší provoz z napájecí baterie

Rovněž je i zde zájemcům pod označením TPS63030EVM-417 dostupná vývojová a testovací sada. Na obr. 4 je příklad aplikace 3,3V verze obvodu TPS63031.


Obr. 5: Vysoká účinnost TPS6031 prodlužuje životnost baterie

Více informací k tomuto tématu, stejně jako možnost získání vzorků, vývojových sad a referenčních návrhů, je dostupné na stránkách www.ti.com/processorpower a www.ti.com/pmu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Power Management Solutions for Ultra-Low-Power 16-Bit MSP430 MCUs
Power Management Solutions for Processors and FPGAs
Power Management







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007