. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tlačítkové panely s bezpečnostní funkcí
13. ledna 2012 - 6:27 | Pandatron | Tlačítkové panely s bezpečnostní funkcí | Komentářů: 0  

Tlačítkové panely s bezpečnostní funkcí

Společnost Siemens rozšířila skupinu produktů Key Panel o ovládací panel Simatic HMI KP32F PN se 32 velkými, volně nastavitelnými tlačítky.

Společnost Siemens rozšířila skupinu produktů Key Panel o ovládací panel Simatic HMI KP32F PN se 32 velkými, volně nastavitelnými tlačítky. Vlastnosti jako dotyková zpětná vazba při stisku tlačítka, možnost nastavit bez omezení funkce jednotlivých tlačítek a jasně svítící pětibarevné světelné diody typu LED výrazně usnadňují práci operátora. Současně u přístrojů plug-and-play odpadá nákladná a časově náročná individuální montáž a zapojování provázející použití tradičních ovládacích prvků.

Aktuálně nevyužitá tlačítka lze podle potřeby v budoucnu kdykoli pohotově aktivovat - např. při rozšíření ovládací úlohy. Nový tlačítkový panel má stupeň krytí IP65, který umožňuje použití v náročných průmyslových podmínkách. Je vhodný také pro úlohy spjaté s funkční bezpečností. Pro tento účel má přístroj čtyři bezpečnostní vstupy, k nimž lze připojit například až dvě tlačítka nouzového zastavení při úrovni bezpečnosti SIL 3.

Simatic HMI KP32F PN Key Panel má dvě rozhraní s protokolem Profinet. Lze ho tedy přímo zapojit do stávajících sítí, aniž je nutné instalovat jakékoliv doplňkové hardwarové komponenty (např. přepínače). Všech 32 tlačítek je zcela volně nastavitelných, takže lze např. blikáním světelné diody upozornit operátora na potřebu jeho zásahu nebo změnou barvy světla diody na škále červená, žlutá, zelená, bílá a modrá indikovat stav ovládaného stroje. Intenzitu podsvětlení tlačítek je navíc možné nastavit tak, aby odpovídala světelným podmínkám okolního prostředí, a zajistit tím dobrou čitelnost panelu například na přímém slunečním světle. K individuálnímu označení tlačítek lze využít zásuvné popisovací proužky.

Typickou oblastí použití tlačítkových operátorských panelů jsou úlohy vyžadující deterministický přenos povelů operátora. V porovnání s tradičními samostatnými ovládacími prvky, jako jsou například přepínače a osvětlená tlačítka, odstraňují předem sestavené tlačítkové panely s vlastnostmi plug-and-play časově náročnou individuální montáž přístrojů a instalaci potřebné kabeláže.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
SIMATIC HMI Key Panel KP32F PNGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007