. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový bezpečnostní senzor pro detekci úniku kapaliny

Nový bezpečnostní senzor pro detekci úniku kapaliny

Panasonic Electric Works přichází s novou řadou senzorů určených pro detekci úniku kapaliny. Senzory SQ4 jsou k dispozici ve variantě Standard pro vodu a v odolné variantě pro detekci chemických látek.

Jedná se o první senzor netěsnosti pro průmyslové použití (k dispozici ve variantě PNP i NPN s otevřeným konektorem), který při použití bez řídící jednotky vyhoví Categorie 1, PLe, SIL1. Při použití řídící jednotky, ke které lze připojit až čtyři senzory, se dosáhne dle ČSN EN ISO 13849-1:2008 v bezpečných aplikacích až na hodnoty Categorie 4, Ple, SIL3.

Každý jednotlivý senzor detekuje dvě úrovně množství úniku tekutiny a na základě oddělených výstupů lze přiřadit akci pro každou z variant (malá netěsnost=varování; velká netěsnost=zastavení stroje apod.). Kromě výstupních signálů je možné připadnou detekci sledovat na signalizačních LED umístěných v krytu senzoru.

Senzory najdou uplatnění při výrobě LCD, polovodičů, solárních panelů a v dalších aplikacích kde je tekutina využívána jako chladící nebo čistící médium.

Více informací na: http://www.panasonic-electric-works.cz/pewcz/en/html/28140.phpGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007