. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak na nový projekt s AVR
19. ledna 2012 - 8:09 | Pandatron | Jak na nový projekt s AVR | Komentářů: 1  

Jak na nový projekt s AVR

Pete na svém blogu 10rem.net zveřejnil pěkný návod, popisující krok za krokem postup návrhu nového projektu s mikrokontroléry AVR od společnosti Atmel.

Pete na svém blogu 10rem.net zveřejnil pěkný návod, popisující krok za krokem postup návrhu nového projektu s mikrokontroléry AVR od společnosti Atmel. Součástí je výběr vhodného mikrokontroléru pro daný typ projektu, ukázka hledání informací v technické dokumentaci, nastavení a použití programátoru/debuggeru i nastavení volně dostupného vývojového prostředí AVRStudio 5.1 včetně podpory ladění.

Výběr MCU
Správný výběr MCU pro konkrétní projekt je zásadním krokem, od kterého se může v budoucnu odvíjet i celá řada problémů. Dobré je, pokud máte alespoň hrubou představu o programové náročnosti aplikace a samozřejmě je nutné dopředu vědět, jaké periferie by mikrokontrolér měl obsahovat. Z toho lze dále vycházet. Stejně tak programovací model není u všech rodin dostupných mikrokontrolérů řady AVR zcela totožný a v některých případech se může dokonce i významným způsobem lišit.

V první řadě je nutné zvážit především:

Musíme se při výběru omezit pouze na obvody v klasickém pouzdře typu PDIP, například pro snadné použití v nějakém nástroji? Klasické programovací a vývojové nástroje jsou konstruované pro použití ve spojení s vývodovým pouzdrem. Problém však nastává v případě „výkonnějších“ obvodů, které mají mnohem více nožiček a v PDIP pouzdru se až na výjimky nevyrábějí. V tom případě je nutné spolehnout se na dodavatele vlastní desky.

Kolik USARTS (synchronních/asynchronních sériových linek) budeme v aplikaci potřebovat? Dnes jsou sériové datové linky důležité pro komunikaci mikrokontroléru s okolními prvky a využívajíc se prakticky v každém zařízení.

Kolik I/O pinů je v aplikaci potřeba?

Jak náročný na zpracování je zamýšlený kód?

Kolik programové paměti lze vyžadovat?

V ukázkovém projektu se Pete rozhodl použít obvod ATmega1284P:

  • Je dostupný v provedení 40 PDIP, je tedy vhodný i pro začátečníky
  • Je dostupný v kusovém množství v ceně do 100 Kč
  • V daném provedení nabízí nejvíce paměti
  • Obsahuje dva USARTy pro sériovou komunikaci
  • Podporuje SPI, takže může být přímo spojen například s SPI DAC pro vytvoření zvukového výstupu
  • Podporuje JTAG a ladění programu

Více informací a celý návod, popisující rovněž hledání informací v technické dokumentaci, nastavení a použití programátoru/debuggeru i nastavení volně dostupného vývojového prostředí AVRStudio 5.1 včetně podpory ladění, je dostupných v uvedeném článku Setting up for Developing and Debugging the AVR (ATmega1284P) with AVRStudio 5.1.

Zdroj: Setting up for Developing and Debugging the AVR (ATmega1284P) with AVRStudio 5.1GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 20. 01. 2012 v 08:49 zaslal host
Bez titulku
Dostupny v kusovem mnozstvi do 100Kc? Kde, prosim Vas?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007