. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Ekologická výroba RFID antén
2. cervence 2013 - 7:39 | Pandatron | Ekologická výroba RFID antén | Komentářů: 1  

Ekologická výroba RFID antén

Nová technologie výroby nejen RFID antén, ale například i ohebných displejů, využívá laserového paprsku. Odstraňuje se tím nejen proces leptání, ale výsledné antény jsou navíc plně recyklovatelné.

RFID antény se v tradičním procesu vyrábějí leptáním, ovšem nová technologie Walki, výrobce technického laminátu, má za cíl nahradit proces leptání řezáním pomocí laserového paprsku. Jako podkladový materiál se využívá jednoduchý papír a zcela se eliminuje použití tekutých chemikálií. Veškerý zbylý materiál je pak jednoduše recyklovatelný.


Obr. 1: Walki-4E - ekologická výroba RFID antén

Navíc technologie řezání laserem zkracuje výrobní cyklus a umožňuje výrobu velmi přesných, rezonančních tvarů. Výsledné antény se skládají pouze z papíru a hliníkové folie, takže jsou opět plně recyklovatelné.

Nová technologie se označuje jako Walki-4E, kde 4E představuje kombinaci účinnosti, přesnosti, ekologičnosti a ekonomicky výhodného provedení, založeného na laminátu z hliníkové folie a papírového podkladu. Díky tomu je cena výroby RFID antén prakticky téměř shodná jak v případě prototypů, tak i produkčních objemů.


Obr. 2: Ukázka Walki-Pantenna - prvních UHF RFID antén s technologií Walki-4E

Technologie může být samozřejmě použita nejen pro výrobu flexibilních RFID antén, ale je vhodná pro celé spektrum produktů, včetně ohebných displejů. První produkty, které budou brzy dostupné, budou Walki-Pantenna – UHF RFID antény.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Walki-4E technology: a new, sustainable way of producing RFID antennas
Walki-4E - Setting the new standard in RFID antenna manufacturingGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 25. 01. 2012 v 14:56 zaslal host
Bez titulku
Stejně se časem přejde na 3D tisk, který bude ještě levnější a rychlejší.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
od 196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007