. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh digitálního bezdrátového mikrofonu

Referenční návrh digitálního bezdrátového mikrofonu

Cambridge Consultants přináší referenční návrh platformy digitálního bezdrátového mikrofonu DECT s vysokou kvalitou přenášeného zvuku a nízkou výrobní cenou.

Cambridge Consultants představil referenční návrh levné avšak výkonné platformy digitálních bezdrátových mikrofonů – DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications). Díky technologie DECT lze v případě bezdrátových mikrofonů zajistit přenos s výrazně vyšší kvalitou zvuku bez interferencí a se čtyřnásobným dosahem, ve srovnání s konvenční technologií analogových mikrofonů. Zároveň se však nezvyšuje výrobní cena, neboť malosériová cena materiálu (BOM) nepřekračuje hranici 12 dolarů za každý mikrofon.

Technologie využívá audio distribuční platformy Salix, která poskytuje vysokou kvalitu zvuku se šířkou pásma 15 kHz a schopností automatického nastavení a frekvenčního managementu. Díky využití bezlicenčního pásma je produkty možné použít ve většině zemí světa a zároveň se tím zajišťuje, že mikrofonní platforma dosahuje vysoké spektrální hustoty. V jednom prostředí tak může být použito až 40 mikrofonů bez toho, aby se vzájemně ovlivňovali či rušili. Kromě toho digitální zpracování umožňuje zvýšení dosahu a to až na 100 metrů bez nutnosti přímé viditelnosti mezi mikrofonem a vysílačem, což je ve srovnání s typickými 25 metry také velký rozdíl. Funkce automatického přidělování volného frekvenčního pásma zajišťuje, že mikrofony mohou být s přijímačem spárovány pomocí stisku jediného tlačítka.

„Většina uživatelů konvenčních bezdrátových mikrofonů se neustále potýká se značným problémem v podobě omezeného kmitočtového pásma, které je s omezeným rozpočtem velice těžké účinně řešit a je nutné spolehnout se pouze na vlastní zkušenosti. Z toho důvodu jsme se rozhodli představit zcela novou platformu, která bude fungovat stylem „nainstaluj a zapomeň“. Kromě jednoduché a rychlé obsluhy při nízkých výrobních nákladech se nyní můžeme pochlubit také lepší kvalitou zvuku a velkým dosahem,“ uvedl Tim Whittaker, systémový inženýr bezdrátové divize v Cambridge Consultants.

Uvedený referenční design DECT je dostupný jako soubor dokumentace od hardware, přes mechanické provedení prototypu, až po software pro obvod vysílače a přijímače. Případným zájemcům je dostupný i licencovaný zdrojový kód. Mechanické provedení vychází z potřeby vhodné velikosti vysílače, který má včetně mikrofonu padnout přímo do ruky nebo na opasek. Párování mikrofonu k přijímači vyžaduje pouze jediný uživatelský krok. Použitý moderní zvukový kodek zajišťuje vysokou kvalitu přenosu, nízkou latenci a šířku pásma 15 kHz.

Tim Whittaker z Cambridge Consultants představí platformu DECT i samotnou technologii Salix na konferenci Integrated Systems Europe (ISE), Amsterdam, konané od 31. ledna do 2. února 2012.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Monitoring and Control
New low cost, high performance radio microphones extend range and simplify installationGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007