. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Program GESHER/MOST pro podporu vývoje
23. ledna 2012 - 8:20 | Pandatron | Program GESHER/MOST pro podporu vývoje | Komentářů: 0  

Program GESHER/MOST pro podporu vývoje

Program GESHER/MOST nabízí dalších 60 milionů korun na výzkum a vývoj. MŠMT ve spolupráci s MPO vyhlásilo třetí výzvu k předkládání žádostí o dotaci.

Čeští podnikatelé se zaměřením na aplikovaný výzkum a experimentální vývoj se opět mohou ucházet o dalších 60 milionů korun na společné projekty s izraelskými firmami. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci Ministerstvem průmyslu a obchodu nedávno vyhlásilo už třetí výzvu k předkládání žádostí o dotace z mezinárodního programu GESHER/MOST.

Zájemci mohou posílat žádosti do 20. ledna 2012, výsledky budou dostupné 1. června 2012.

„Program GESHER/MOST firmy přímo motivuje k mezinárodní spolupráci v oblasti aplikovaného výzkumu, takže pomáhá uspět českým firmám na trhu mimo Evropskou unii," vysvětluje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a dodává: "Celkem je pro podnikatele v programu GESHER/MOST připravených 300 milionů korun, které hradí společně Česká republika a Izrael."

„Program mezinárodní spolupráce GESHER/MOST je součástí Dohody mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael o dvoustranné spolupráci při podpoře průmyslového výzkumu a vývoje v soukromé sféře,“ vysvětluje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „V rámci nové strategie agentury Nový CzechInvest chceme obdobnou spolupráci navázat i s jinými zeměmi. Mezinárodní projekty totiž výrazně přispívají ke zvyšování konkurenceschopnosti České republiky,“ doplňuje Miroslav Křížek.

Základní podmínkou programu je, aby se na každém projektu podílel nejméně jeden partner z České republiky a jeden z Izraele. Projekty, na které lze získat dotaci, se musí týkat zejména informačních a komunikačních technologií, udržitelných a čistých technologií, zemědělských a potravinářských technologií, biotechnologií či zdravotnické techniky. Z oblasti moderního strojírenství budou podpořeny zejména nanotechnologie, nové materiály, kybernetika nebo robotika.

Program GESHER/MOST je určený pro malé, střední i velké podniky. Veřejné výzkumné instituce se ho mohou zúčastnit pouze ve spolupráci se soukromou firmou. V rámci přihlášky je nutné podat stručné shrnutí v angličtině, jelikož projekt posoudí komise jak na české, tak na izraelské straně. Pokud bude žádost schválena, dotace může pokrýt až polovinu všech nákladů vynaložených na společný výzkum a vývoj. Implementační agenturou v České republice je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Více informací je k dispozici na stránce: Program GESHER/MOSTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007