. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový All-In-One MP3 audio SoC od VLSI
13. května 2013 - 8:00 | Pandatron | Nový All-In-One MP3 audio SoC od VLSI | Komentářů: 0  

Nový All-In-One MP3 audio SoC od VLSI

Představení obvodů VS1005 od VLSI, které přinášejí novou generaci zvukových dekodérů. Kromě podpory všech základních formátů nechybí ani podpora pro USB 2.0 Host či integrovaný FM tuner s RDS.

Finská společnost VLSI, známý producent unikátních řešení zvukových kodérů a dekodérů, představuje obvod VS1005. V kompatibilním pouzdře typu LFGA-88 s rozměry 10 x 10 x 0.9 mm přináší novou generaci SoC systémů řešení VLSI s rozsáhlým souborem integrovaných periferních rozhraní. Součástí obvodu jsou například rozhraní Hi-Speed USB host/slave, parallel NAND flash, SPI, Ethernet, S/PDIF, I2S master/slave, UART a nechybí ani sériové rozhraní pro SD karty.


Obr. 1: Nový All-In-One MP3 audio SoC od VLSI - blokové schéma

Základní vlastnosti:

 • 2 x 24 bit / 96 kHz DAC
 • 3 x 24 bit / 96 kHz DAC
 • FM tuner s podporou RDS (76 - 108 MHz)
 • Stereofonní mikrofonní zesilovače
 • Stereofonní výstup na sluchátka
 • S/PDIF, I2S, Hi-Speed USB Slave a Host
 • Rozhraní Ethernet
 • Jediné napájecí napětí s integrovaným LDO a volitelnou baterií pro RTC
 • Audio DSP: parametrický EQ, VU metr, Mixer, Speed Shifter, Pitch Shifter, atd.
 • Dekodéry: MP3, WMA, Ogg Vorbis, AAC, HE-AAC, FLAC, WAV PCM
 • Enkodéry: MP3, Ogg Vorbis, WAV PCM

Obvody VS1005 od finské společnost VLSI přinášejí novou generaci zvukových dekodérů pro embedded aplikace, kde vývojáři nemohou nebo nechtějí použít standardní zvukové kodeky a softwarové knihovny. Krom uvedené řady rozhraní, mezi kterými nechybí ani USB 2.0 Host, Ethernet či S/PDIF, se mohou pochlubit 24-bitovými ADC a DAC, sluchátkovým a mikrofonním zesilovačem, lineárním regulátorem či dokonce obvodem reálném času a dokonce i FM tunerem s RDS.

VS1005 obsahuje také 24-bit ADC a DAC je let, sluchátka a mikrofon zesilovače, lineární regulátory, v reálném času, a FM tuner s RDS. Všechny tyto funkce, za aktivní podpory integrovaného DSP, umožňují bezprecedentní flexibilitu a produkci Hi-Fi stereo audio produktů.


Obr. 2: Struktura typického MP3 přehrávače s SoC VS1005

S obvody VS1005 je výroba například malých přenosných hudebních přehrávačů nebo rekordérů otázkou pouhých tří dalších obvodů. Jde o NAND flash paměť, obvod pro řízení spotřeby a integrovaný akcelerometr, vše ostatní je součástí SoC VS1005. Výhodou je rovněž vysoká flexibilita signálových cest v obvodu, díky které jsou digitální vstupy a výstupy zcela nezávislé na analogových vstupech a výstupech. Standardní digitální rozhraní typu S/PDIF umožňuje snadné a kvalitní připojení například k systému domácího kina. Digitální převodníky naopak zase podporují různé nastavení vzorkovací frekvence pro dostupné a výstupy.


Obr. 3: VS1005 SoC Flexible Audio Path

Kromě toho je v obvodu dostupné i moderní, vysokorychlostní USB 2.0 (Hi-Speed) rozhraní s podporou funkce Slave i Host, která je užitečná při podpoře přehrávání zvuku z externích médií, jako jsou oblíbené USB klíčenky nebo externí jednotky. Rozhraní Ethernet naopak umožňuje podporovat internetové vysílání, dostupné prostřednictvím standardní sítě LAN. A nesmíne zapomenou ani na rozhraní I2S, které se v poslední době stalo synonymem digitálního připojení senzorů a jiných IO.

Baterií napájené RTC podporuje funkci alarmu s možností probuzení DSP z režimu nízkého příkonu. Multitaskingový operační systém VSOS a knihovny MegaLib nabízejí služby, které lze využít ve spojení s integrovaným vývojovým prostředím VSIDE VLSI Solution. Díky této kombinaci je psaní uživatelských aplikací pro VS1005 s 256 KB RAM paměti snadné a velice intuitivní. V případě potřeby dalšího rozšíření, umožňují obvody VS1005 dynamické načítání kódu jakýchkoliv non-volatile pamětí, včetně volitelné vnitřní flash paměti s kapacitou 1024 KB. Výhodou je možnost ochrany interní paměti před vyčtením, takže vývojáři mohou snadno a chránit svůj kód.


Obr. 4: Dostupný a podporovaný hardware u SoC VS1005

Knihovna MegaLib integruje podporu všech stávajících kodeků VLSI, jako jsou MP3 a Ogg Vorbis enkodéry, MP2, MP3, WMA, OGG, LC-AAC, HC-AAC, FLAC, IMA a WAV PCM. Mezi další zajímavé funkce pak patří integrovaný FM tuner s podporou RDS, soubor I/O, ovladače zařízení, podpora aplikací, multitasking, funkce grafického rozhraní, zpracování audia apod.

Dostupnost a cena:
Více informací, včetně technické dokumentace, bude dostupných až v průběhu března 2012. Vzorkové množství obvodů by mělo být dostupné kolem června 2012 a plná dostupnost je plánována až na prosinec 2012. Pro více informací kontaktujte prosím výrobce.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

VS1005 – All-In-One MP3 Audio System-on-a-Chip
MP3 Player Presentation Based on VS1005 SoCGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007