. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Microchip a Digilent představují Cerebot
14. února 2012 - 6:00 | Pandatron | Microchip a Digilent představují Cerebot | Komentářů: 0  

Microchip a Digilent představují Cerebot

Uživatelé mají nyní možnost vytvářet opravdu širokou škálu aplikací s 32-bitovými mikrokontroléry a systémem kompatibilním s Arduino, s IDE chipKIT MPIDE nebo integrovaným vývojovým prostředí MPLAB IDE X s MPLAB C Compiler.

Společnosti Microchip Technology Inc a Digilent, Inc. oznámily dostupnost nové řady vývojových a hodnotících desek Cerebot, založených na 32-bitových mikroprocesorech rodiny PIC32 , které jsou zároveň kompatibilní se systémem vývojových desek chipKIT. Jen připomínáme, že chipKIT je první Arduino-kompatibilní vývojová platforma s open source softwarem pro 32-bitové mikrokontroléry Microchip PIC32. Více informací jsme již dříve přinesli v článku Digilent přináší Arduino s PIC32.


Obr. 1: Microchip a Digilent představují Cerebot

Desky Cerebot MX3cK , Cerebot MX4cK a Cerebot MX7cK (MX3/4/7) poskytují jedinou univerzální vývojovou platformu, podporující návrh širokého spektra 32-bitových aplikací s využitím MCU, sady chipKIT kompatibilní se systémem Arduino a tzv. Multi-Platform IDE. Právě díky této podpoře mohou uživatelé později libovolně přejít na vývojové nástroje, které jsou více rozšířené v průmyslových aplikacích, jako jsou například Microchip MPLAB IDE a X MPLAB C kompilátor pro PIC32 MCU. Desky Cerebot MX3/4/7cK se snaží vymanit z tradičního tvaru produktů pro Arduino a poskytují flexibilní řešení a přímé spojení s linií Digilent pomocí Pmod Peripheral Modules.


Obr. 2: Zjednodušené blokové schéma Cerebot MX3cK

„Tyto nástroje dokazují náš společný záměr v dostupnosti produktů, které usnadňují přístup nových uživatelů k vývoji uživatelských aplikací a využití produktů firmy Microchip,“ řekl Mitch Little, viceprezident pro globální prodejní trhy a aplikace v Microchip Technology Inc. „Velká pozornost byla věnována právě novým deskám Cerebot, jejichž cílem má být dostupnost robustního prostředí, které je ideální nejen pro akademickou obec, ale i soukromé vývojáře a studenty, hledající cenově dostupné řešení.“

„Studenti a konstruktéři, kteří pracují se systémem Arduino, mohou nyní své dovednosti přenést přímo řadu produktů Cerebot a snadno a rychle tak své návrhy posílit o robustní hardware,“ říká Clint Cole, prezident Digilent, Inc. „Naše desky, které jsou zároveň kompatibilní s platformou chipKIT, umožňují studentům i zkušeným konstruktérům snadno vytvářet systémy s přidanou hodnotou, výkonem a rozšiřitelností.“

Dostupnost a cena:
Desky Cerebot MX3cK (part # TDGL008) jsou nabízeny v ceně od 39.00 USD/ks, desky MX4cK (part # TDGL009) v ceně 79.00 USD/ks a desky MX7cK (part # TDGL010) jsou nabízeny v ceně od 99.00 USD/ks. Všechny tři desky jsou již dnes dostupné.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
microchipDIRECT
Přehled distributorů

chipKIT™ Development Platform
Digilent přináší Arduino s PIC32
Cerebot MX3cKGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007