. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Věda jinak s Techmanií
9. února 2012 - 6:07 | Pandatron | Věda jinak s Techmanií | Komentářů: 0  

Věda jinak s Techmanií

Techmania Science Center pořádá v únoru originální soutěž pro žáky středních škol, jejímž cílem je zdůraznit, že věda a umění k sobě mají blíže, než si často uvědomujeme.

Techmania Science Center pořádá v únoru originální soutěž pro žáky středních škol, jejímž cílem je zdůraznit, že věda a umění k sobě mají blíže, než si často uvědomujeme. Soutěž nazvaná „Věda jinak“ chce rovněž podpořit kreativitu středoškolské mládeže a nabídnout netypický pohled na typicky „školská“ témata.

„Věda jinak je název soutěže, do níž se může přihlásit každý středoškolák, který se chce kreativně vyjádřit k vědeckým tématům“, komentuje tiskový mluvčí Techmanie Tomáš Moravec. „V Techmanii čekáme na kreslené komiksy, série fotografií, malby, povídky nebo krátká videa, v nichž se talentovaní studenti středních škol vyjádří ke konkrétnímu vědeckému objevu, vynálezu, teorii, nebo budou třeba jen kreativně komentovat kapitolu v učebnici“, dodává Moravec.

Soutěž probíhá po celý únor. Příspěvky Techmania přijímá v elektronické podobě na adrese anna.matouskova@techmania.cz a také na recepci science centra. Zaslaná díla budou vystavena na facebookovém účtu a o vítězi, vyhlášeném 29. 2., rozhodnou sami návštěvníci stránek. Na březen pak chystá Techmania druhé kolo soutěže, kdy budou došlé příspěvky vystaveny přímo v prostorách science centra a o jejich oblíbenosti budou prostřednictvím hlasovacích lístků rozhodovat návštěvníci. Mezi výhrami jsou např. hry, hlavolamy, populárně vzdělávací knihy a celá řada zajímavých cen.

Soutěž Věda jinak je součástí projektu SCICOM: rozvoj kompetencí pro komunikaci vědy, který se mj. pokouší najít nové cesty komunikace vědy. Techmania a ZČU v něm vychází z myšlenky, že nové a netypické pohledy na teoretické školní učivo dokážou účinně popularizovat vědu a techniku a povzbudit zájem zejména mladé generace o studium technických a přírodovědných oborů. Součástí projektu je i originální publikace komiksů s vědeckou tématikou, na níž spolupracovali mj. studenti a zaměstnanci Ústavu umění a designu ZČU.

Pro inspiraci se můžete podívat na novou brožuru, která má stejné jméno jako soutěž: Věda jinak vás přesvědčí třeba i o tom, že Nikola Tesla, Albert Einstein nebo Georg Ohm jsou zajímaví i kreslení.

Zdroj: Techmania - Věda jinakGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007