. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mezinárodní veletrh Nano tech 2012
27. února 2012 - 8:00 | Pandatron | Mezinárodní veletrh Nano tech 2012 | Komentářů: 0  

Mezinárodní veletrh Nano tech 2012

V japonském hlavním městě se uskutečnil již 11. ročník jednoho z nejvýznamnějších a největších nanotechnologických veletrhů na světě Nano tech 2012.

V japonském hlavním městě se uskutečnil již 11. ročník jednoho z nejvýznamnějších a největších nanotechnologických veletrhů na světě Nano tech 2012. Letos poprvé na něm má Česká republika vlastní pavilon, v kterém se představí deset českých firem a institucí. S účastí pomohly agentury CzechInvest a CzechTrade, nechyběla ani spolupráce Velvyslanectví České republiky v Japonsku.

„Pro prezentaci českých nanotechnologických firem jsme vybrali japonský veletrh, protože je jedním z nejvýznamnějších na světě. Japonci sami patří v oboru nanotechnologií k absolutní špičce,“ vysvětluje Miroslav Křížek, ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. „Vystavovatelé z České republiky zde mají výjimečnou příležitost nejen představit své produkty a služby, ale také mohou získat nové kontakty a dojednat obchodní příležitosti, které jim pomohou k dalšímu rozvoji. Spolupráce českých a zahraničních firem a institucí je rovněž příležitostí pro rozvoj sektoru nanotechnologií v České republice obecně a růst jeho významu ve světě,“ dodává.

Otevření českého pavilonu se účastní i česká velvyslankyně v Japonsku Kateřina Fialková. „Česká účast na Nano techu se stala již dobrou tradicí, která se dále rozvíjí. Na letošní ročník přijel dokonce rekordní počet českých vystavovatelů. Česká republika je zároveň jedinou zemí středoevropského regionu, která se veletrhu účastní,“ říká Kateřina Fialková.

První český pavilon na Nano techu 2012 je mimo jiné výsledkem návštěv zástupců agentury CzechInvest na předchozích ročnících. Loňská účast vyústila například v dohodu o vzájemné spolupráci mezi japonskou univerzitou Shinshu a Fakultou textilní Technické univerzity v Liberci, která proslula především díky objevu technologie výroby nanovlákenných plošných útvarů. Účast českých firem na Nano techu 2012 finančně podpořil Operační program Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie, a to v rámci projektu „Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí“.

Na letošní veletrh přijela například společnost Kertak Nanotechnology s.r.o., kterou loni do Tokia pozvala přímo japonská vládní Agentura pro podporu obchodu a investic JETRO. Expozici tu mají také firmy Pardam s.r.o., ELMARCO s.r.o., klastr technických textilií CLUTEX, zlínská firma Spur a.s. a také společnost Advanced Materials – JTJ, s.r.o., která vyvinula a vyrábí fotokatalytické nátěrové hmoty. „Od veletrhu očekáváme zejména možnost proniknutí na japonský trh, kde komercializace fotokatalýzy před čtvrtstoletím začala. Vítáme samozřejmě také možnost navázání vztahů i s dalšími asijskými subjekty,“ říká Jan Procházka, jednatel a ředitel společnosti Advanced Materials. V českém pavilonu se rovněž představí Technologické centrum Akademie věd ČR, Technická univerzita v Liberci a agentury CzechInvest a CzechTrade.

Na jedenáctém ročníku mezinárodního nanotechnologického veletrhu Nano tech 2012 se na ploše 7 218 m2 představí 510 firem a organizací z celkem 23 zemí světa.

Zdroj: Nano tech 2012 International Nanotechnology Exhibition & ConferenceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth relé BTREL1
Modul Bluetooth relé BTREL1 s jedním výstupem umožňuje ovládání libovolných systémů pomocí bezdrátového rozhraní.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007