. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Perspektivy automatizace
29. února 2012 - 7:00 | Pandatron | Perspektivy automatizace | Komentářů: 0  

Perspektivy automatizace

Průmyslová automatizace je na veletrhu Amper (20. až 23. 3. 2012, Brno) stále významnějším oborem. Letos bude její prezentace soustředěna především do haly V.

Seminář Perspektivy automatizace, součást doprovodného programu veletrhu Amper (20. března 2012, 12:30 až 17:00, sál P1 v hale P), není klasickou vědeckou konferencí ani souborem firemních prezentací. Pořadatelé se v programu soustředili zejména na přehledové a mírně polemické příspěvky, které se budou zabývat současným stavem a trendy na trhu průmyslové automatizace v Evropě a v České republice, výzkumem a vývojem v oboru, ale také vzděláváním nových odborníků.

O evropském trhu s automatizační technikou bude hovořit Florian Güldner z poradenské společností ARC Advisory Group (přednáška v anglickém jazyce bude tlumočena do češtiny). Prof. Michael Šebek z katedry řídicí techniky FEL ČVUT promluví o současných trendech ve výzkumu v oboru automatického řízení z pohledu mezinárodních odborných společností IEEE a IFAC a o výuce automatického řízení nejen na jejich katedře. Miroslav Dub z firmy Sidat Praha přednese úvahu na téma MES – očekávání, dosavadní zkušenosti, perspektivy dalšího vývoje. O moderním dispečinku a vyspělých formách efektivního řízení a zpracování dat bude hovořit Roman Krusberský z firmy SCADA Servis. Tématem příspěvku doc. Petra Horáčka z výzkumného centra AT Prague Lab společnosti Rockwell Automation bude modelování a simulace v průmyslové automatizaci. Karel Bílek z firmy B+R Automatizace bude prezentovat téma efektivní tvorba softwaru pro průmyslové projekty. Otto Havle (FCC průmyslové systémy) představí projekt využití automatického měřicího systému s robotem a kamerou pro získávání dat ke statistickému vyhodnocení způsobilosti výrobních procesů a kontrole kvality výroby. Vladimír Schnurpfeil z firmy Murrelektronik bude hovořit o využití Ethernetu v průmyslu. To je výběr z obsáhlého programu, v němž se najde čas i na přehlednou prezentaci vystavovatelů z oboru průmyslové automatizace na veletrhu Amper. Na závěr semináře bude prostor pro vzájemné diskuse přednášejících a posluchačů a pro dvoustranné rozhovory.

Na www.fccpublic.cz/konference naleznete kompletní program semináře a možnost registrace. Díky přízni a podpoře generálního partnera, společnosti Murrelektronik, partnerů, firem ARC Advisory Group, B+R Automatizace, FCC průmyslové systémy, SCADA Servis, Schneider Electric a Sidat, a veletržních správ Terinvest a Veletrhy Brno je účast na semináři bezplatná.

Pořadatelem semináře je nakladatelství FCC Public. Seminář se koná pod záštitou Českomoravské elektrotechnické asociace a Českomoravské společnosti pro automatizaci a za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Odborným garantem a moderátorem konference je prof. Petr Vavřín, emeritní rektor VUT v Brně.

Odkazy & Download:
Veletrh AMPER
Perspektivy automatizaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007