. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový partner projektu Elektromobilita
12. března 2012 - 7:00 | Pandatron | Nový partner projektu Elektromobilita | Komentářů: 0  

Nový partner projektu Elektromobilita

Novým partnerem projektu Elektromobilita společnosti ČEZ se stala agentura CzechInvest. Společně budou podporovat rozvoj investic a podporu nových technologií v daném sektoru.

Společnost ČEZ spolupracuje na rozvoji elektromobility v České republice již s 28 partnery, mezi které v současnosti patří dodavatelé elektrických vozidel, obchodní centra či města a obce. Nejnovějším se stala vládní agentura CzechInvest – první státní subjekt, který se Skupinou ČEZ bude vytvářet prostředí pro rychlý a kvalitní rozvoj bezemisní dopravy v Česku. Hlavní cíle vzájemné spolupráce jsou rozvoj investic, podpora nových technologií a posílení konkurenceschopnosti České republiky na globálním trhu v sektoru elektromobility.


Obr. 1: Síť dobíjecích stanic pro elektromobily

„ČEZ a agentura CzechInvest uzavřely memorandum, které otevírá prostor pro širší spolupráci na rozvoji elektromobility v České republice mezi firmami a státními institucemi. Společně s agenturou CzechInvest budeme pracovat nejen na tom, aby se elektromobilita dále popularizovala, ale naše aktivity se zaměří i na vytváření vhodného investičního prostředí v této oblasti,“ říká Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ.

V rámci nově uzavřeného partnerství v projektu Elektromobilita se Skupina ČEZ a CzechInvest zaměří také technologický a podnikový rozvoj elektromobility na tuzemském trhu.

„Budeme rozvíjet kontakty mezi nejrůznějšími asociacemi a českými podniky, aby na našem trhu vzniklo kvalitní prostředí pro vývoj nových technologií v oblasti elektromobility. Díky spolupráci těchto subjektů navíc v Česku dojde k urychlení vývoje elektromobility jako takové,“ vysvětluje Miroslav Křížek, generální ředitel Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest.


Obr. 2: Skupina ČEZ zahájila výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily

Podstatou projektu Elektromobilita je výstavba dobíjecích stanic pro normální a rychlé dobíjení. Celkem ČEZ zprovoznil již 11 dobíjecích stanic normálního typu – kromě jedné, která se nachází v Plzni, byly nainstalovány především v Praze, a to u infrastrukturních partnerů, jako jsou např. supermarkety, obchodní centra nebo městské části. Výstavbu stanic pro rychlé dobíjení zahájí ČEZ v roce 2012. První dobíjecí stanice tohoto typu bude stát v Duhové ulici, kde je sídlo ČEZ.

Elektromobilita společnosti ČEZ
Skupina ČEZ podporuje koncept elektromobility v souladu se strategií FutureMotion. Kroky, které ČEZ v tomto směru podniká, se týkají podpory užívání elektromobilů, poskytování komplexních služeb s vazbou na distribuční síť ČEZ. Cílem je přispět k rozvoji zcela „bezemisní“ dopravy v České republice a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.

Zelená mobilita Agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest
Projekt Zelená mobilita je součástí strategie Nový CzechInvest, kterou Agentura pro podporu podnikání a investic v loňském roce představila a postupně implementuje. Aktivity CzechInvestu v souvislosti s elektromobilitou spočívají v podpoře výrobců vozidel, zřizovatelů dobíjecí infrastruktury a dalších společností, které usilují o rozvoj technologií pro nízko-emisní a bezemisní dopravu prostřednictvím inovací a nových technologií.

Odkazy & Download:
Domovská stránka skupiny ČEZ
ČEZ zahájil výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily
Novým partnerem projektu Elektromobilita společnosti ČEZ se stala vládní agentura CzechInvestGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007