. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ERÚ připravuje zastavit podporu OZE
12. března 2012 - 6:13 | Pandatron | ERÚ připravuje zastavit podporu OZE | Komentářů: 6  

ERÚ připravuje zastavit podporu OZE

Energetický regulační úřad připravuje zastavit podporu OZE pro nově instalované zdroje. Důvodem je skutečnost, že byly u některých OZE překročeny hodnoty, kterých má být dosaženo v roce 2020.

Energetický regulační úřad připravuje zastavit podporu OZE pro nově instalované zdroje. Důvodem je skutečnost, že byly u některých OZE překročeny hodnoty, kterých má být dosaženo v roce 2020 (podle NAP ČR pro energii z obnovitelných zdrojů schváleného usnesením vlády ze dne 25. 8. 2010). Celkově lze očekávat dosažení plánovaných hodnot roku 2020 v OZE ještě v letošním roce.

Je nutné brát v úvahu ekonomické dopady do české společnosti. Současná finanční podpora OZE již dávno překračuje ekonomickou únosnost jak u firem, tak u občanů České republiky. Národní regulátor je povinen tento neúměrný náklad na OZE korigovat.

„Plně souhlasím s úměrnou podporou FVE na střechách rodinných domků, plně souhlasím s podporou malých bioplynových stanic pro zemědělce. Ale co se v posledních letech odehrálo v oblasti podpory OZE, kdy pár jedinců bohatne na úkor nás všech či přivádí české firmy na pokraj konkurenceschopnosti, dál nelze tolerovat. Primární náklad na OZE vyvolává sekundární potřebu investic do distribuční a přenosové soustavy. Následné vynucené investice v řádech miliard korun opět uhradí český zákazník,“ sdělila nám k události předsedkyně úřadu Alena Vitásková.

Zdroj: ERÚGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...

host
6. Dne 15. 03. 2012 v 06:12 zaslal host
Bez titulku
V únoru zásobovaly větrné elektrárny Španělsko celkem z 21,7 % čistou elektrickou energií. Ta byla navíc výrazně levnější než elektřina vyráběná v uhelných či jaderných elektrárnách. Průměrná únorová cena 1 MWh elektřiny ve Španělsku byla 51 euro, ve Francii však 105 euro.
http://www.ekobydleni.eu/vetrna-energie/spanelsko-setri-diky-vetrne-energii

Po zastavení jaderných elektráren v Německu klesla cena elektřiny na burze o 15% a je na úrovni z roku 2007:
http://byznys.lidovky.cz/energetika.asp?c=A120117_171054_energetika_nev

Rok po Fukušimě - Japonsko téměř bez jádra, a poslední dvě jaderky už mají naplánované odstavení:
http://energetika.tzb-info.cz/109671-rok-po-fukusime-japonsko-temer-bez-jadra

Státní energetický holding TETAS bude po dobu 15 let elektřinu z jaderných elektráren vykupovat za zvýhodněnou cenu 132,5 dolaru za megawatthodinu. To je v přepočtu 2671 korun, tedy dvojnásobek ceny elektřiny na pražské energetické burze. Jaderná energie tak bude mít v Turecku větší výhody, než jakými Česko podporuje například větrné elektrárny.

http://byznys.lidovky.cz/co-bude-s-temelinem-cez-vyhlizi-pomoc-s-investici-do-jadra-pm1-/firmy-trhy.asp?c=A111230_201134_firmy-trhy_ap e

ČEZ už také lobuje za jaderný příplatek, zákon na podporu OZE už je připraven a přejmenován na "zákon o podporovaných zdrojích energie"


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MODUL - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007