. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Oscilátory MEMS s vysokou přesností
13. března 2012 - 7:42 | Pandatron | Oscilátory MEMS s vysokou přesností | Komentářů: 0  

Oscilátory MEMS s vysokou přesností

Discera představuje vícekanálové MEMS oscilátory, které mají přinést nejvyšší přesnost. Technologie MEMS zjednodušuje konstrukci především v případě vzájemné synchronizace více systémů.

Společnost Discera oznámila dostupnost vícekanálových MEMS oscilátorů s vynikajícími parametry.Obvody řady DSC20XX s konfigurovatelnou výstupní frekvencí a úrovní, je k dispozici v provedeních s jedním nebo dvěma výstupy. Fázový jitter 300 fs a frekvenční stabilita 10 ppm naznačují, že DSC20XX mají co nabídnout.


Obr. 1: Oscilátory MEMS DSC20XX od společnosti Discera s vysokou přesností

Základní vlastnosti:

  • Dostupnost s CMOS, LVPECL, LVDS a HCSL výstupy v libovolné kombinaci
  • Až 8 hodnot výstupních frekvencí a výstupních úrovní signálu
  • Velice nízký fázový jitter dosahuje hodnoty pouze 300 fs při frekvence 156,25 MHz, při měření v pásmu od 200 kHz do 20 MHz
  • Teplotní stabilita 10 ppm
  • Rozsah provozních teplot od -55 do 125 °C
  • Dostupné v miniaturním provedení s rozměry 3,2 × 2,5 mm

Rodina oscilátorů DSC20XX s dostupnými CMOS, LVPECL, LVDS a HCSL úrovněmi výstupních signálů umožňuje zjednodušit a zlevnit vývoj komplexních synchronizačních aplikací a to bez jakýchkoliv kompromisů v kvalitě nebo funkčnosti. Alespoň to tvrdí výrobce a dodává, že obvody vycházejí z osvědčené technologie křemíkových MEMS produktů zcela splňují přísné požadavky na dnešních síťových a telekomunikačních zařízení.

Obvody DSC20XX však mohou být použity i v řadě jednoduchých a levných aplikací, kde je kladen požadavek na větší množství krystalů nebo krystalových oscilátorů Všude tam, kde jsou potřeba dva základní synchronní nebo rozdílné hodinové signály, stačí nyní použít jediný dvojitý generátor z řady DSC20XX. Stejně tak v aplikacích, kde dochází k přepínání několika frekvencí z různých zdrojů hodin lze použít pouze jediný, jednokanálový obvod z řady DSC20XX a naprogramovat si požadované výstupních frekvence a úrovně signálu.

Neméně důležitým faktorem při výběru součástek je také podpora návrhu a tím možnost zkrácení doby vývoje nových produktů. V případě použití uvedených obvodů jsou i tyto faktory snadno a rychle ovlivnitelné. Jediný obvod umožňuje synchronizaci FPGA, řízení vyhrazeného analogového obvodu či kupříkladu synchronizaci obrazových signálů, vždy pouze s jediným generátorem.

Dostupnost a cena:
Obvody z řady DSC2011 od společnosti Discera se dvěma CMOS výstupy jsou dostupné v ceně od 1,75 USD/ks při odběru 10.000 ks. Pokud je tedy důležitým faktorem v aplikaci vysoká spolehlivost, stabilita, přesnost, ale i cena či krátké dodaců lhůty (obvykle 2 týdny), jsou oscilátory MEMS řady DSC20XX jsou pravou náhradou za konvenční systémy s krystaly a oscilátory.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

Discera Releases World’s Highest Performance Multiple Output MEMS OscillatorsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48X
Levnější varianta univerzálního vývojového kitu s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 545 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007