. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
iRobot navázal spolupráci s TI
13. března 2012 - 6:34 | Pandatron | iRobot navázal spolupráci s TI   verze pro tisk

iRobot navázal spolupráci s TI

Texas Instruments Inc. oznámil navázání partnerství se společností iRobot Corp., s cílem rozvoje technologie robotiky založené na aplikačních procesorech řady TI OMAP.

Společnost iRobot, která byla založena již v roce 1990, je známá především se svou výrobou domácích autonomních vysavačů Roomba. Těch se do dnešního dne po celém světě prodalo již více než 7,5 milionů kusů. Tím však aktivita společnosti ani zdaleka nekončí. Mezi dalšími lze jmenovat především vývoj a výrobu 4500 vědeckých a průmyslových robotů pro aplikace vojenské a civilní obrany. Jejich úkolem je provádět tisíce vyhledávání, průzkumu nebezpečných oblastí a odstraňování bomb.

Řada vícejádrových procesorů OMAP, původně vyvinutých jako aplikační procesory pro mobilní telefony, vychází obecně z architektury jádra ARM a jednoho nebo více specializovaných procesorů, podporujících multimediální a bezdrátovou komunikaci.

Nejnovější, v pořadí již pátá generace obvodů OMAP přináší dvoujádrové procesory s licencí Cortex-A15 od ARM Holdings plc a dvoujádrovou grafikou PowerVR SGX544 s licencí od Imagination Technologies Group plc. V současné době jsou z této řady dostupné především dva hlavní zástupci.

Obvody OMAP5430 se zaměřují na produkty, které vyžadují malé rozměry a podporu pamětí typu dual-channel LPDDR2 Package-on-Package (PoP). Naproti tomu obvody OMAP5432 jsou určeny pro aplikace z mobilní výpočetní techniky a spotřební elektroniky, kde je kladen větší důraz na nízkou výrobní cenu a bez omezení rozměrů nabízejí podporu standardních pamětí z řady dual-channel DDR3/DDR3L. Společným znakem obou těchto zástupců je použití patentované, nízkopříkonové 28 nm technologie výrobního procesu od TI.

Bohužel se nám již nepodařilo zjistit, zda se partnerství TI s iRobot zakládá právě na uvedené procesorové řadě OMAP 5 nebo starších obvodů s možností budoucího rozšíření. Jasný není zatím ani termín, kdy budou první robotu s obvody OMAP odborné veřejnosti představeny.

Více informací na: http://investor.ti.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=656505GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007