. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Cypress EZ-FX3 USB: ARM9 a USB 3.0
14. března 2012 - 6:12 | Pandatron | Cypress EZ-FX3 USB: ARM9 a USB 3.0 | Komentářů: 0  

Cypress EZ-FX3 USB: ARM9 a USB 3.0

Cypress Semiconductor představil svůj první integrovaný USB 3.0 kontrolér EZ-USB FX3, založený na jádru s architekturou ARM9.

Obvody EZ-USB FX3, které nedávno představila společnost Cypress Semiconductor, jsou ideální nejen pro aplikace zpracování obraz a zobrazování, jako jsou skenery či tiskárny, ale své uplatnění naleznou v celé řadě aplikací, kde je kladen důraz na vysokou šířku pásma při přenosu velkého objemu dat. Jinými slovy, obvody jsou určeny pro aplikace, které vyžadují vysokou přenosovou rychlost a pro které USB 2.0 nestačí. EZ-USB FX3 je proto vhodný zejména pro přesun velkého objemu dat s vysokou rychlostí, jako například při přehrávání videa s vysokým rozlišením i bez nutnosti zajištění datové komprese.


Obr. 1: Cypress EZ-FX3 USB: ARM9 a USB 3.0

Uvedené obvody (s úplným označením: CYUSB3014) se vyznačují extrémní flexibilitou a dostupností paralelního konfigurovatelného rozhraní GPIF II (General Programmable Interface). To je určené pro připojení k procesoru, obrazovému snímači, obvodu FPGA či ASIC a rozhraní USB 3.0 poskytuje datový tok s rychlostí až 5 Gb/s. Rozhraní GPIF II je přitom v podstatě zdokonalená verze předchozí generace rozhraní GPIF, které je k dispozici například na obvodech řady FX2LP s rozhraním USB 2.0. GPIF II nabízí jednoduché a snadno realizovatelné rozhraní pro připojení průmyslových zařízení, jako jsou synchronní Slave FIFO, asynchronní SRAM, adresovatelná multiplexní datová rozhraní (jak synchronní tak asynchronní), Parallel ATA a řada dalších.


Obr. 2: Zjednodušené blokové schéma obvodů EZ-USB FX3

Jak jsem již zmínil, základem obvodů je plně konfigurovatelné jádro ARM9, se zpětnou kompatibilitou s USB 2.0. Architektura těchto obvodů však dále obsahuje také interní sběrnici určenou pro provoz až čtyřikrát vyšší rychlostí, než jaká lze při přenosu dat na rozhraní USB 3.0 vůbec očekávat. Obvody jsou dostupné v provedení BGA-121 s rozměry pouhých 10 x 10 mm a průmyslovým teplotním rozsahem. A není snad nutné ani připomínat, že společnost Cypress Semiconductor je dnes jedničkou na trhu USB kontrolérů, s více než miliardou prvků, vyrobených od roku 1996.

Základní technické parametry:

 • USB 3.0 Device
 • USB 2.0 OTG
 • 32 fyzických Endpointů
 • Rozhraní GPIF II s podporou synchronního či asynchronního provozu jako Master/Slave
 • Konfigurovatelná šířka pásma 8/16/32 bit a až 100 MHz
 • Jádro ARM926EJS běží na 200 MHz
 • 512KB paměti
 • I2C (Boot EEPROM), SPI, UART, I2S
 • Většina nevyužitých I/O může být konfigurována jako GPIO pro obecné použití
 • Široký rozsah napájecího napětí: 3 až 6V V BUS nebo V BATT
 • 1,2V pro jádro a 1,8 – 3,6 V I/O
 • Krystal 19,2 MHz
 • Dostupné v provedení BGA-121 s rozměry 10 x 10 mm a 0,8 kuličkami

USB 2.0 vs. USB 3.0
USB je nejrozšířenějším standardem pro připojení periferních zařízení, s miliardami aplikací, které jej používají ve spotřební elektronice, počítačových periferiích či mobilních zařízeních. EZ-USB FX3 CYUSB3014 je nástupce předchozí řady obvodů řady Cypress FX2 s rozhraním USB 2.0, který kromě přenosové rychlosti 5 Gb/s nabízí i lepší správu napájení a zkracuje čas, potřený pro dobíjení baterií. Jen v roce 2010 se podle odhadů uvedlo na trh více než 4 miliardy zařízení s rozhraním USB a v dalších letech se, rovněž i díky USB 3.0, samozřejmě očekává další expanze. Standard USB 3.0 (také známý jako SuperSpeed) je nejnovější vývoj standardu, vytvořeného konsorciem USB v roce 1996.

Příklady použití
V závěru se ještě krátce podívejme na dva jednoduché příklady, vztahující se na aplikaci v oblasti zpracování obrazu.


Obr. 3: Přímé propojen obrazového systému s obvodem FX3

Standard USB 3.0 je schopen plně podporovat HD (high-definition) video přenosy s rychlostí až 360 Mb/s a je proto vhodným médiem pro použití i v souvislosti s nástupem DSC, DVC, internetových kamer, moderních bezpečnostních systémů či aplikací z oblasti zpracování obrazu a systémů biomedicíny.


Obr. 4: Použití kontroléru v oblasti PC periferií

Druhý příklad ukazuje použití kontroléru v oblasti PC periferií (tiskárny, skenery, multifunkční zařízení).

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů

USB SuperSpeed Peripherals
EZ-USB FX3™ - SuperSpeed Your Design with FX3!
Datasheet CYUSB3014-BZXIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007