. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový radar Siemens s anténou z materiálu PVDF
16. března 2012 - 4:18 | Pandatron | Nový radar Siemens s anténou z materiálu PVDF | Komentářů: 0  

Nový radar Siemens s anténou z materiálu PVDF

Společnost Siemens vyvinula pro radarový hladinoměr Sitrans LR250, který je určen k měření výšky hladiny kapalin a kalů, novou anténu se závitovým připojením z polyvinylidenfluoridu (PVDF). Nová anténa významně rozšiřuje možnosti použití tohoto bezkontaktního radaru v extrémních provozních podmínkách.

Radarový hladinoměr Sitrans LR250 v kombinaci s anténou a závitem z PVDF nabízí společnost Siemens pod označením Sitrans LR250 Threaded PVDF Antenna (zkráceně Sitrans LR250 PVDF). Osvědčený radar pro měření výšky hladiny kapalin a kalů lze díky nové anténě nyní použít také v mimořádně korozivním provozním prostředí, konkrétně při měření výšky hladiny kyselin, alkálií a dalších korozivních chemikálií (např. kyseliny sírové, kyseliny solné, chlornanu sodného, hydroxidu sodného apod.). Radarové hladinoměry s anténami z nerezové oceli jsou v takových případech nevhodné a obvykle je nutné použít antény ze speciálních, dražších materiálů. Anténa vyrobená z PVDF je oproti tomu nejen dostatečně odolná, ale i ekonomicky výhodná. Použité materiály odpovídají požadavkům správního orgánu FDA (U.S. Food and Drug Administration) a umožňují používat přístroj Sitrans LR250 PVDF ve vodárenství, potravinářství a chemickém průmyslu.

Pulzní radar Sitrans LR250 je přístroj určený k bezkontaktnímu měření výšky hladiny kapalin a kalů. Pracuje na frekvenci 25 GHz, má dvouvodičové připojení a měřicí rozsah až 20 metrů. Dodává se s rozhraním HART, Profibus-PA nebo Foundation Fieldbus. Integrovaný grafický programovací nástroj Quick Start Wizard umožňuje uvést převodník do provozu během několika minut. K programování na místě lze použít také ruční programátor s infračerveným rozhraním. Radar Sitrans LR250 má rozsáhlou diagnostiku odpovídající doporučení NAMUR NE 43. Přístroj má deklarovanou funkční bezpečnost na úrovni SIL 2, takže je vhodný k použití v bezpečnostních přístrojových systémech (Safety Instrumented Systems – SIS). Hlavními oblastmi použití převodníku Sitrans LR250 jsou velké nádrže pro skladování kapalných médií, provozní nádrže s míchadly a nádrže se snadno se odpařujícími kapalinami a médii s menší dielektrickou konstantou.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 121 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří bezmála 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2010/2011 (říjen-září) obrat 32 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 19,5 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 160 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení v oblasti průmyslu, energetiky, zdravotnictví a infrastrukturních řešení pro města a jejich okolí. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 40 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2010/2011 dosáhl Siemens obratu 73,5 miliard EUR s čistým ziskem 7 miliard EUR a zaměstnával zhruba 360 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Radarový hladinoměr Sitrans LR 250GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-330R
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním USB.
od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007