. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám
19. března 2012 - 8:19 | Pandatron | CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám | Komentářů: 3  

CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám s rozjezdem

Projekt je součástí strategie Nový CzechInvest. Jednotlivé malé a střední podniky budou moci v rámci CzechEkoSystemu na svůj rozvoj získat z programu Poradenství až 3 miliony korun.

Příprava začínajících firem pro financování formou rozvojového kapitálu – to je cílem projektu agentury CzechInvest CzechEkoSystem, který je součástí strategie Nový CzechInvest. Základem projektu financovaného z Operačního programu Podnikání a inovace bude předávání potřebných informací malým a středním podnikatelům v podobě specializovaného poradenství. Jednotlivé malé a střední podniky budou moci v rámci CzechEkoSystemu na svůj rozvoj získat z programu Poradenství až 3 miliony korun.

CzechEkoSystem má pomoci malým a středním podnikům překonat problémy při rozjezdu podnikání kvůli nedostatku finančních zdrojů a nastartovat jejich rozvoj. Rovněž pomůže vyhledat a připravit projekty firem, do kterých by mohl investovat fond rizikového kapitálu, respektive Seed fond, který MPO připravuje. „Fungování CzechEkoSystemu bude založeno na stejném principu, jako funguje Operační program Podnikání a inovace. Rozdíl bude v tom, že poskytovatelem podpory bude přímo agentura CzechInvest a pro příjem žádostí se nebude využívat systém eAccount,“ vysvětluje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko a doplňuje: „Pro projekt CzechEkoSystem je v rámci programu Poradenství připravených 205 milionů korun s tím, že na úhradu služeb Koučů a Poradců z této částky půjde 150 milionů korun.“

„Účast v projektu umožní malým a středním podnikům uplatnit jejich podnikatelský plán. Žadatelé získají podporu při přípravě na financování svých záměrů rizikovým kapitálem a praktické zkušenosti při komercializaci vlastního produktu,“ vypočítává generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Kromě toho také posílí své manažerské a marketingové schopnosti, které jsou v dnešní době pro každou firmu nepostradatelné,“ dodává Miroslav Křížek.

S vyhledáváním vhodného žadatele či projektu budou pomáhat tzv. Skauti, kteří zároveň pomohou s přípravou žádosti o podporu a budou poskytovat konkrétní informace v regionech. Poradenské služby žadatelům zprostředkují pro tento účel vyškolení poradci. Jejich cílem bude úspěšná realizace podnikatelského záměru žadatele. Další zřízenou funkcí bude tzv. Kouč, který bude žadateli předávat zkušenosti z podnikání, poskytovat kontakty a celkově mu pomáhat s řízením podnikání v jeho začátcích. Na všechny tyto funkce bude vypsáno výběrové řízení.

Agentura CzechInvest si od sady svých nových produktů a služeb pro podnikatele slibuje vznik tisíců nových pracovních míst a příspěvek v řádu miliard korun ročně do HDP České republiky. Speciální ekonomické zóny, zahraniční inkubátory pro domácí podnikatele, globální pokrytí akcelerátory podnikání českých firem, podpora investic a akvizic domácích podniků v zahraničí, regionální inovační centra, PPP projekty nebo důraz na lákání technologicky náročných investic – nejen tím se bude CzechInvest nově zabývat. Společným záměrem všech novinek je vylepšení konkurenceschopnosti české ekonomiky. Právě s tímto cílem Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo zásadní koncepční dokumenty, zejména Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti, které teď agentura CzechInvest uvádí do praxe v podobě nových opatření a služeb na podporu podnikání.

Odkazy & Download:
Domovská stránka CzechInvestu
Vědeckotechnický park v Roztokách
CzechEkoSystem pomůže začínajícím firmám s rozjezdemGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 21. 03. 2012 v 03:25 zaslal host
Krádež za bílého dne.
To bude podobné, jako je ta podpora vzdělávání zaměstnanců firmy Coca-Cola. Tam jsou taky posílány peníze daňových poplatníků. Hlavně že se pořád zvyšují daně a poplatky. Fuj.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nabíječka Li-ion/Li-pol akumulátorů - PUCHRG
Moduly PUCHRG – nabíječky Li-ion a Li-pol článků představují snadné řešení pro bezpečné a rychlé nabíjení Lithium-iontových a Lithium-polymerových akumulátorů.
Skladem od 180 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007